merilci hitrosti
  • alfa159alfa159
    Pozdravljeni. zanima me če kdo ima crono meter,kateri so med boljšimi, pa kje se ga da nabavit... odločam se za nakup. enega ,najcenejšega sem že izsledil na spletu pa me zanimajo vaše izkušnje.http://www.ebay.de/itm/COMBRO-CB625-BAR ... 1e7209ca05
    se ga da kje v Sloveniji dobit?
  • aboh
    v sloveniji stane okrog 80 eu debevec
  • alfa159alfa159
    debevec? ali mi lahko prosim pošlješ link kje si to dobil?

hvala
  • rokkp-ch
    Jaz sem si ga nabavil pa bomo videli kaj bo.
  • Vreček agro jih ima !
    http://www.lokostrelstvo.com/
  • PanterPanter
    rok tudi jas imam takega kot ti in je super!
    lp,Panter
  • alfa159alfa159
    jaz sem si ga tudi zrihtal in mislim da je stvar tudi bolj precizna kot vsem znani crony f1 pri katerem streljaš med žice(in bi moral biti vsaki strel točno oddaljen od prvega senzorja če bi hotel verodostojne rezultate)... tega montiraš na koncu cevi in dokler streljaš so vsi izstrelki 100% v istem položaju...
  • PanterPanter
    Res je ampak ni tako praktičen kot CRONY f1 itd. zaradi senzorjev ki so nerodni oz. premajhni!
    lp,Panter
  • alfa159alfa159
    jah... res je za uporabo precej bolj praktičen crony f1 , samo realno gledano: koliko pa dejansko uporabljamo merilce?? to ne meriš usak dan.... na začetku ,da ugotoviš dejanske zmogljivosti puške in najbolj ustrezne diabole ki ti zagotavljajo pravo razmerje moči in hitrosti, potem pa na vsake toliko postreljenih diabol da vidiš ali in koliko puška izgublja na moči... aja pa še glede senzorjev... jaz sem si dal postružit kovinski del za pretaknjit skozi oba senzorja in v cev,tako da je merilna naprava res točno v sredini cevi in posledično napravo obaruješ pred prestrelitvijo pa še err sporočili ( če diabola gre samo preko prvega senzorja) in za minimalno zgreši drugega tako da ne uspe izmeriti hitrosti... če še nimate si dajte izdelat... pomaga :D
    IMG_2826.JPG
    448 x 336 - 103K
    IMG_2825.JPG
    448 x 336 - 110K
  • rokkp-ch
    nasvet: če si boš to vtikal v cev jo boš sčasoma poškodoval, oz puška bo zgubila na natančnosti.

lp
  • alfa159alfa159
    ma ne ne... dejansko se ne dotakneš notranjosti cevi. stvar je postružena na konus tako da ko pretakneš skozi merilec nastaviš na sredino cevi. tudi če bi porinil to šablono do konca v cev(kar pa ni treba), se nebi zaskočila ker je postružena za malenkost manj. to služi zgolj za bolj precizno nastavitev merilne naprave. saj lahko premalačo preprosto prepogneš in pogledaš če ima diabola prosto pot ven samo to ni še use... za malenkost lahko diabola zgreši zadnji senzor in takoj dobiš err sporočilo. s to šablono se temu 100% izogneš ker nastaviš merilno napravo tako kot mora bit.
  • rokkp-ch
    slamco za sok v cev in je ok
  • alfa159alfa159
    Ja sej je obcija, sam more bit slamca iste sirine kot cew puske( da se bi zataknila) kr ce bi plesala levo in desno spet nismo zastopli nic,pa se drzat bi jo mogu d ti nebi u cev padla..
  • greenhorn
    Ali je kdo lastnik kronometra XCORTECH X3200 mkII? Je vreden nakupa (80 euro)?
  • cinci
    Sam sem ga gledal, ko sem zase kupoval. Povsod je deklariran kot airsoft merilec, tudi prednastavljeni kalibri so airsoftovi. Na mnogih forumih sem našel vprašanje, če funkcionira na zračnih, odgovor sem našel samo na hrvaškem forumu. Se je našel nekdo, ki ga uporablja na zračnih puškah in je zelo zadovoljen. Tu je link:
    http://airguns-hr.com/forum/index.php?topic=2993.0;wap2
    Jaz se vseeno nisem odločil zanj.
    Tehnično pravzaprav ne vidim, zakaj ne bi meril tudi zp, morda je treba biti previden glede pritiska zraka pri močnih pcp puškah, saj cev porineš v chronija....

Če boš tvegal in nabavil, sporoči vtise.
  • Rok
    Ga imamo v trgovini. Princip je super, naredili smo nastavke za različne puške, tako, da smo ga dali kar na cev, da je bil res vedno na istem mestu. Prva dva meseca je delal, sedaj nam ne uspe izmeriti ničesar več, ne glede na hitrost ali kaliber.
    lp, Rok

http://www.rojal.si - Spletna orožarna
    http://wiki.rojal.si - Wikipedia orožja
  • greenhorn
    said:

naredili smo nastavke za različne puške, tako, da smo ga dali kar na cev, da je bil res vedno na istem mestu.

Mogoče so mu vibracije škodovale? Tako kot močnejše puške lahko uničijo optiko, se lahko zgodi tudi z merilcem?
  • Rok
    Za vzmetne nismo delali nastavkov, ker imajo skoraj vse merke...
    lp, Rok

http://www.rojal.si - Spletna orožarna
    http://wiki.rojal.si - Wikipedia orožja
  • alfa159alfa159
    Zanima me ali je kdo lastnik chrony f1 ali pa m1, pa tudi ali kdo pozna kaksno spletno stran ki se jih lahko nabavi po solidni ceni...

• tejo996
    jaz imam f1.
    nabavil sem ga pa iz anglije za 100-110€ pred 1,5 leta
  • alfa159alfa159
    aha.. se še spolniš spletne strani? jaz imam combro (merilec hitrosti od Debevca). saj je vredu samo vsakič ga moraš montirat na konec cevi in je mal zamudno (še zlasti tiste puške ki nimajo ravno kočane cevi). potem ga moraš podkladat če si ga nočeš prestrelit... v tem odločno zmaga chrony ki je enostaven za uporabo...
  • tejo996
    nabavil sem ga preko ebay-a
  • cinci

Na ebayu jih imaš kolikor hočeš. Na hitro sem pogledal, so nekje 90 funtov+ 15 funtov poštnina.

Ja sicer uporabljam tega:

https://www.competitionelectronics.com/view-shooting-products.html

Je precej občutljiv na svetlobo (noter ga ne morem uporabljat), drugače pa super, Meri lahko v m/s ali fps

• alfa159alfa159
    sm si naročil chrony f1 komaj čakam da pride da lahko nadaljujem teste z royalko
  • alfa159alfa159
    moj combro mi izmeri samo cca 16 strelov potem mi noče niti slišat več o meritvah...
  • alfa159alfa159
    sm se premislil in sm si za iste eu naročil chrony m1 (isti na videz kot f1 samo da prikazuje m/s)
  • PanterPanter
    tile kronografi so za en dr.. tud jas mam takega in je en čas lepo deloval nato pa nič. niti slučajno da zazna strel.
    Ko ga j.... ga bom postavil na tarčo in da vidim kako bo potem meril,ko bo dobil  1 magacin desert eagle.
    No f1 pa mene tudi zanima,sicer znam za enega v slo. za pošteno ceno.

lp,Panter
  • igor
    Imam" crombota" in mi brez problema meri 100 + strelov pa tud luknja skoz njega je dovolj velika da ga lahko namontiram na cev brez problema,strahu in pripomockov za centriranje edino kar je da moras vsak strel posebej pogledat ker ima zadeva nerodno postavljen ekran je pac majhen
  • PanterPanter
    Danes sem kupil alpha cronoja in stvar je resnično dobra.
    Meri v mps in ms.

lp,Panter
  • alfa159alfa159
    ja jz sm pa glih učeraj( po enem mesecu čakanja!!!!) dobil m1
    zdaj  moram samo počakat brata da mi ga predela u nulo :D
  • kaj ti bo predelal?
  • alfa159alfa159
    u planu je predelava,odprtje vseh ostalih funkcij ki jih ostali (dražji) chrony modeli imajo...
  • super če je to možno.
    javi če je uspelo in kako zahteven je poseg.
  • PanterPanter
    alfa m1 je od alpha crono ali kakšna druga firma izdeluje?

Jas bi za svojega še printer kupil,ampak mislim da so kar dragi.

lp,Panter
  • alfa159alfa159
    ma m1 je isto shooting chrony firma... isto kot chrony f1 samo da f1 prikazuje samo fps. m1 = m/s
  • alfa159alfa159
    panter... ma ti na alpha chrony imaš samo en gumb? za on off al imaš še fu gumb?
  • PanterPanter
    tako je imam še FU gumbek s katerim pogledaš LO,H.AU, pa povprečje itd..
    No ob strani imam še neko luknjico za razne acessoriese kot so FU stikalo na kablu potem lahko priklopim monitor na daljši kabel in printer. aja odlično deluje btez teh defuzerjev ali kako s jim že reče,saj veš one bele ploščice,ki bi naj simulirale oblačke!

lp,Panter
  • PanterPanter
    živjo!

fantje,če kateri od vas ima program za izdelavo balistične tabele in krivulje s podatkov kronografskega testa,bi zaprosil za link,kjer lahko downloadaš zadevo!

hvala,lp
    lp,Panter
  • PanterPanter
    nevem če bo vredu,ker se mi je instalirala neka druga datoteka.

prosil bi za še več predlogov. vseeno hvala
    lp,Panter
  • igor
    instalirala?
    odpret bi se ti morala v officu, nekaj takega sam brez številk
    v to tabelo vpišeš hitrosti in težo metka in ti samo izračuna joule in  konsistenco puške
    za balistično krivuljo pa chairgun http://eu.hawkeoptics.com/chairgun.html#.UlxsRBDPWjk , sam sem mislu da že poznaš
    AG_Stats_metric 20051031.XLS
    62K
    fx royale 500 100 shoot string.jpg
    852 x 1526 - 471K
  • PanterPanter
    hvala,seveda poznam brc in hawke calculator tud,ampak odkar sem prodal optiko ga ne uporabljam redno,razen chairgunovega.

Drugače sem pa oldschole in kalkuliram vse  na mestu streljanja. Pa najraje delam vse s mojo optiko in beležko zadetkov sam brez simulatorjev,ker tako kot streljaš ti s puško in optiko nemore noben simulator to delat na tvojem mestu.

kakorkoli že vsak ima svoje okuse in znanja tako kakor mu najbolj ustreza.

lp,Panter
  • igor
    hawke "kalulator" = chairgun
    ne bom te učil, sm ti hotu sam pomagat sam zdej mi pa res ni jasno kaj si sploh hotel imet???
    btw meni tale "simulator " zelo pomaga in prišpara marsikatero urco , lahko rečem celo to da mi je na 116m TOČNO izračunal kam bo metek priletel, seveda mu moraš dat točne podatke

pa brez mere
    ;)
  • tejo996
    meni pa ne uspe dobit dobrih rezultatov z chairgun
    pa mu dam vse točne podatke.

• PanterPanter
    živjo. malo sem pomešal.
    imam chairgun pro in brc od hawke poseben kalkulator.

Hja tovariš veš ta kalkulator sem jas že pre 3 letami dodobra spoznal in moram priznat s pomočjo starega forumaša damjana sem na 140m imel tak podatek kot mi ga je izračunal to je res in seveda je dobra zadeva,samo se mi neda na strel plac pc vlačit za vzmesne teste.  

jas mam sedaj do 50m zapisane klike in to je vse.
    Na široko sem opisal kako sem ga uporabljal,ko sem imel optiko od hawke varminta pa ni testa da ga nisem naredil s njim,samo s časoma se ti zalušta kaj več in enostavno delo pa hiter rezultat  veš ko preoceniš veter in s starimi podatkami v beleški primerjuješ pa potem malo računaš potem pa paff in ima da pade grupa kot se šika  ;)

No meni se je odprla datoteka zip7 pa sem jo naložil,ker nisem pazil kaj lovdam,saj nima veze chairguna imam tako ali tako gor,samo excel datotek  pa nemoram uporabljati,ker rabim nek 25mestni key in ga od nakupa pcja  nisem iskal in vnesel.

drugače pa iskal sem tabelo za lovdat kjer vpišeš podatke s kronija in ti izpiše grafe in krivulje itd.
    Mislim da sem nekjer to tabelo videl a je nemorem najti.

lp,Panter
  • PanterPanter
    tejo996 said:

meni pa ne uspe dobit dobrih rezultatov z chairgun
    pa mu dam vse točne podatke.

Pazit moraš da pri vnosu v tabelo mag.npr 6x tudi tako uporabljaš na terenu!!
    Ker ena mala napakica lahko vse zaj... 

No navedel sem en simple primer,ki se velikokrat pojavi pa sploh ne opaziš :)
    lp,Panter
  • Glede na to da je bil zadnji komentar, ki se je zares drzal teme naslova ze en cas nazaj, me zanima kateri Kronograf priporocate za nakup in kje?

Hvala
  • Tomas
    Pozdravljen, zadnjič sem pri pregledovanju kronografa naletel na tega (link), je enkrat cenejši od tipičnega, in zgleda, da tudi isto natančen, nevem pa kako bi ga spravil v Slovenijo. Drugače pa zaenkrat uporabljam chrono connect android aplikacijo, zgleda, da je dokaj natančna ker če vnesem podatke v chairgun pro aplikacijo je balistična krivulja diabole zelo podobna realni.

Link:

LP
  • rokkp-ch
    Takega ima R.Debevec v Lj.
    Lp

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu