GAMO BLACK BULL Match M1 5.5 in VZMETNA
  • PanterPanter
    Po dolgem premisleku katero gas ram zračno puško bi si nabavil,je odločitev padla mimogrede na IGT model,čeprav sem prednakazal denar za model s vzmetjo in na srečo da niso bile na zalogi so v tem času obesili na spletni trgovini v rojalu mod. Match M1 IGT in seveda ni dolgo trajalo da sem si jo tudi takoj rezerviral!

Prvi občutki ko puško primeš v roke so nori in zelo udobni moram opisat,hkrati pa ti v oči pade cev ki ni za spregledat,ker je resnično bikasta in lepo izdelana!
    Puška ima SWA in SAT prožilec,kateri vam povem da je NEVERJETNO udoben za proženje,sploh tisti boste vedeli,kateri ste že streljali.
    Ob proženju se začuti hod nato pa point ko sprožiš in ravno tukaj je zadeva da tako lepo čez zgladi da ne premakneš niti malenkost puške,kot recimo s starejšimi modeli.
    IGT pa je nenavadno močan,čeprav piše na cevi da ima 24j bi rekel da res ni toliko,čeprav je nova je vseeno močnejša od 24j ker sem imel whisper IGT s 24j in niti približno ni tako težko šlo napet puške ko je bila nova!
    No pa smo že pri tem da puška ni za otroke ali začetnike,razen če so starši prisotni,da jim bojo puško napenjali :) po 10 strelih me je kar roka bolela pa da nepozabim da sem moral uporablajti glušnike,ker Piston tako močno poči da nemoreš dolgo brez zaščite! ( No vsaj jaz sem jih uporabljal) Mogoč22e se bo kasneje kaj uleglo ampak dvomim,tako da za fane močnih in glasnih zračnih pušk je tale taprava!

Na koncu sem naredil še kronografski test s 15.85gr. JSB in tukaj vam napišem samo tri podatke!

MIN:222.1m/s
    MAX:234.2m/s
    POVPREČJE:225.5m/s

S podatki sem resnično zadovoljen in po pregledu podatkov s testa lahko povem da ni velike odstopanja,tako da je res tako kakšen je opis zanjo na spletni strani oz. za vse GAS RAM modele!

Na 15m je brez problema prebila 18-20mm debelo smrekovina,tako da moč je tukaj res prisotna!
    Glede streljanja na tarče pa moram rečt da sem tolk streljal na 20m da sem pristrelil optiko,katero dobite polek puške GAMO 4X32WR s montažo!
    Slike obesim naslednje dni ko bo čas za ponovno streljanje.

spodaj so slike puške in penetracijskega testa!

No opis je bolj kratek ampak na tem forumu pa smo večina izkušeni strelci tako da je kaj drugega odveč!
    Če pa koga zanima kaj več o modelu match M1 pa naj piše tu alu na ZS,s veseljem odpišem!

2014-06-22 20.15.26.jpg
    1036 x 1962 - 1M
    2014-06-22 20.14.27.jpg
    509 x 779 - 350K
    penetracija na 15m.jpg
    2048 x 1536 - 772K
    2014-06-22 20.13.02.jpg
    1124 x 1535 - 494K
    lp,Panter
  • gregor
    Imas tudi katero pcp pusko
  • PanterPanter
    Imam marauder 5.5 in imel sem discovery 5.5 pa še Qb78 4.5 tako da sedaj sem ostal na maudiju!
    Je resnično prava sniperca :)
    lp,Panter
  • PanterPanter
    bw Oftopic je marauder tu :?
    lp,Panter
  • gregor
    Se kvari maurder ali je vzdrziv.
  • PanterPanter
    Še enkrat te naprošam,da si vzameš toliko časa in prebereš malo ta forum,ker se greš dumping ali pa te emšo jebe :/
    To vprašanje postavi pod diskuzijo MARAUDER,kjer sem tudi jaz avtor!
    Samo ker pa vem zakaj jo boš uporabljal pa ti nebom odgovarjal.
    SVETUJEM TI DA POZORNO PREMISLIŠ KAJ BOŠ PISAL,KER KOT VIDIŠ SE BRIŠEJO POSTI!

lp

lp,Panter
  • Danijel
    Sej če bo prebrskal forum in prebral kar ga zanima ima dela za najmanj en mesec,ampak več kot očitno se mu ne da niti najmanj potrudit za željene informacije in malo pobrskat,zato pa odpira KUPE novih postov.
  • PanterPanter
    hja danijel,ko bi ti le vedel kaj je pisal in sem prosil Q na odstrani bi se resnično čudil,da ene ta ista vedno GREANHORNI postavljajo,pa ok saj opozoriš enkrat in dvakrat ampak ko ti o lovu pišejo itd pa daj čakaj malo! 
    Potem pa se zakoni spreminjajo in kdo na J zaradi tega? Mi ki s ljubeznijo pokamo po tarčah in piksnah!

lp,Panter
  • PanterPanter
    BOM PRILEPIL EN SMS OD UPORABNIKA,KI MI JE PISAL NA PRIVAT,DA BOSTE OSTALI LAHKO KOMENTIRALI :)

CITAT:
    MiC July 12
    Pozdravljen,
    Si še kaj streljal z Back bull mach?
    Jaz sem tudi nabavil to puško skipaj z BSA stealth tactical 6-24x44 daljnogledom. Imam kar nekaj težav. Od začetka se mi je daljnogled zmikal, sedaj imam enodelno montažo in je ok.
    Imam pa velike težave pri nastreljevanju puške na 20m. Nisem še prepričan ali je težava zmojo tehniko streljanja ali pa se križ zmika. Mi že gre dobro potem pa kar na enkrat 5 - 10 cm mimo.
    Kako je kaj pri tebi z natančnostjo?

Hala za odgovor in lp, Mitja
    lp,Panter
  • mitja
    Sam to nisem jaz :D
  • PanterPanter
    kdo pa je rekel da si ti?

Mic...
    lp,Panter
  • MiC
    Lep pozdrav vsem,
    danes sva jaz in moj kolega streljala iz stojala za nastrelitev puške. Ni neke natačnosti (grupa s premerom 5cm na 20m). Sploh po spreminjanju povečave na daljnogledu vseka mimo.
    Upam, da ne pričakujem preveč od puške. Jaz si predstavljam, da če se potrudim iz nalosna na 25m zadenem zamašek od radenske, na 35m zamašek od fruca na 55m pa pločevinko malega piva  .
    Čudno je, da na 20m ko je puška popolnoma pri miru, čvrsto v stojalu, prislonejana k ramenu, leva roka trdno drži, povečava 24x, vidiš čistio sliko, počasi stiskaš petelina, točno čutiš kdaj bo puška sprožila, zadeneš pa 3cm od prejšnega zadetka.
    Ne izključujem, da slabo streljam vendar mojemu kolgu (je lovec) ni šlo nič bolje. Občutek je kot, da je nekaj narobe.
    Hvala za vaše menje in pomoč, lp
  • matjaz
    Vzmetne puške ne smeš prijemati trdo, sploh pa ne vpenjati v stojala. Držati jo je treba na sredini težišča, narahlo. Temu se reče artiljerijski prijem. Poglej na Youtubu je veliko tega. Ali pa malo preglej  ta forum je blo že nekaj napisanega na to temo. Lahko je tudi dalnogled pokvarjen.
  • PanterPanter
    Čisto nič ni narobe!
    Prvo na 25m se NE strelja s 24x povečavo( lovec to mora vedet) kako pa boš paralaxo izničil?
    Drugo puška se strelja zelo nežno s artilery holdom,ker je blazno močna in tretje mogoče optika ni prava,ker bull IGT zaseka pošteno!

Naredi sledeče!
    Vrži to sranje od resta za pristrel nekam v grabo in vzemi eno mehko podlago in navij v obliko palačinke :)
    Nato postavi tarčo na 5m in nastavi paralaxo in naredi 5 strelov da dobiš strelno sliko!
    Po uspešnem pristrelu na 5m povečaj razd. na 15,20,25m in temu primerno izničuj paralaxo pa POVEČAVO NIČ VEČ KOT 6X!!
    nasvet: preberi si malo o optikah in natančnem streljanju!
    Zadnje kar ti bom svetoval pa je da ni mus da ti bojo JSB ustrezali tako kot meni!
    ena znamka puška=100 različnih cevi!

PA NI ŠANS DA BOŠ KAJ ZGREŠIL!
    jaz sem menjal puško za vzmet in na 25m zadevam od 10/9 strelov v plinker s premerom 1dc kozarca,na naslonu in to ALTILERY HOLD sem prav napisal?
    No pa daj probaj in sporoči!
    lp,Panter
  • PanterPanter
    No komaj zdaj vidim da ti je matjaž isto svetoval!
    lp,Panter
  • MiC
    Fantje, veliko veliko veliko bolje! Najlepša hvala za nasvete.
    Ogledal sem si artillery hold na Youtube. Nastavil povečavo na 6x in postopno nastreli pušo. Na 20m grupe v velikosti kovanca za 2 eur, na 25m odleti zamašek od radenske. Seveda ko streljam potpežljivo. Če se prenagliš se raztros poveča.

Nekaj vprašanj:
    - Streljam z JSB Exact Jumbo Heavy. Ali priporočate še kakšne druge diabole za to puško?
    - Kako je s streljanjem na 40m, 50m? Ali se držim povečave 6x?
    - Kdaj uporabljati pečavo na daljnogledu?

LP
  • PanterPanter
    KAJ SEM TI REKEL? PA NE SAMO JAZ!
    VEŠ IZKUŠNJE SI DELIMO NAPREJ :)
    drži se max.10x oz če imaš MD križ lahko s10x povečavo ugotavljaš razdaljo tarče od tebe in s tabelami snajpaš.
    mimogrede sem avtor te diskuzije na forumu,tudi sam sem se učil preko ostalih forumašev raznih testov s puško in sedaj zahvaljujoč se njim marsikateri trik vem!

S TO MAŠINCO LAHKO ZADENEŠ NA 100M PIKSNO!

mic.. uči se in treniraj pa boš videl da boš vedno boljši in JSB so najboljši kar jih je!
    p.s prilimaj slikce puške in testov,se veselimo kaj novega za videt:)
    lp,Panter
  • matjaz
    Mogoče še to-preizkusi veliko različnih diabol, čeprav so JSB Exact Jumbo Heavy res zeloo dobri. Je pa vsaka cev drugačna. Za mojo HW 100 velja da je zelo natančna puška, je pa tudi zelooo izbirčna pri diabolah, preden sem zadetke spravil na 50 v kovanec za 2 eur, sem jih preizkusil ogromno!
  • MiC
    Evo nekaj sliko od danes. Streljal sem na 10x povečavi z diabolami JSB Exact Jumbo Heavy.
    Na slikah sta dva najboljša izkupička od 15ih. Vsakič sem naredil po 5 strelov. Razdalja je bila 19,5m in ne 18m (sem šele na koncu izmeril z metrom).

LP

IMAG1847.jpg
    2592 x 1552 - 1M
    IMAG1844.jpg
    2592 x 1552 - 1M
    IMAG1848.jpg
    2592 x 1552 - 1M
    CAM00471.jpg
    3264 x 2448 - 2M
    TimeMachineImage4.jpg
    3264 x 2448 - 2M
  • PanterPanter
    he he obe zadevi sem imel kot tako puško tako optiko,ki je funny zadeva in s tistim okencem resničen unikat,da pa edina ta optika zdrži na taki puški pa kdo bi si mislil!

No mic sedaj bom pa jaz tebe nekaj vprašal,vidim da imaš super shooting bags od gamo,ki jih hočem sam nabavit,kako se obnesejo?

Pomoje si ti kar vse to naenkrat kupil!!

pa pohvalne grupice,sedaj pa poizkusi na 25m in na30 itd pa sam oceni kje ima uporaben domet mejo natančnosti!!
    lp,Panter
  • MiC
    Gamo shooting bags sem naročil šele po nakupu puške, ker sem imel težave s streljanjem. Torbi sem napolnil z plastičnim granulatom in jih včeraj prvič preizkusil. Če sem prislonil puško na obeh koncih se mi je raztros povečal - verjetno premalo mehko za artillery hold. Potem sem streljal samo s sprednjim naslonom in je bilo ok. Sem pa premalo streljal, da bi lahko dobro ocenil. Lahko, bi moral preizkusiti še kakšno drugo ponilo (BB kroglice).
    Grupe na slikah sem postavil z samonapihljivo blazino zvito v rolo - mislim, da je bolj primerno za artillery hold, garnulat v vrečah je malo preveč zbit. Drugače so pa super, ker ne zavzamejo veliko prostora okrog puške in lahko puško držiš kot ti vstreza.

Napisal si, da si imel puško in optiko.
    - Si puško že prodal? Zakaj?
    - Kaj si misliš o optiki?

LP
  • PanterPanter
    Poglej jaz sem samouk in iznajdljiv,tako sem že menjal veliko pristrelnih vreč in dosedaj sem imel nogavico napolnjeno s RIŽO tako tudi tebi to svetujem!

puško sem samo menjal za navadnega bulla,ki je po mojih interesih boljša( os. mišljenje)
    Optika je kar vredu,osebno se mi NE dopadne glomaznost tam kak je za nastavljat fokus in osvetljitev!

lp,Panter
  • PanterPanter
    evo slike s včerajšnjega streljanja s bullom (vzmetna) na 15m/20m
    jsb 15.89 in 19.13gr.
    2014-07-21 15.42.09.jpg
    2048 x 1536 - 764K
    lp,Panter
  • Sry zgleda da v internet explorerju neki ne lavfa tak kot bi moglo. Mislo sem samo vprasat iz kaksnega polozaja si to streljal.

Admin prosim zbrisi ta dva posta.

• PanterPanter
    Imam vprašanje!
    kaj svetujete za polnjenje shooting baga(ov),,,,,mic jas sem si istega kupil kot ga maš ti! :)
    lp,Panter
  • MiC
    Jaz sem moje dopolnil s plastičnim garulatom do koca - sedaj je vreča lepo nabita in čvrsta. Uporablam samo sprednji del in mi je vedno bolj všeč! (do začetka še nisme bil prepričan ali so vreče ok).
    V trgovini Rojal imajo napolnjene s Airsoft strelivom - plastične kroglice premera 6mm.

Lp
  • PanterPanter
    ja za airsoft sem že slišal kje pa te garulat krogljice dobim?
    lp,Panter
  • MiC
    To je granulat za brziganje plastike. Če imš kakšnega kolega, ki se s tem ukvarja ti bo z veseljem napolnil vreči.
  • PanterPanter
    Ne stem mislim da se noben ne ukvarja,seda kupit ta zadeva?
    lp,Panter
  • MiC
    To se prodaja v vrečah po 25kg, brezveze kupovat.

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu