KUPLJENO - Kupim PCP pusko
  • Kupim PCP pusko, brez priglasitve, natancno vsaj do 50m, vecstrelno, do 250bar rezervoarjem in nastavljivim sprozilcem. Cenovni razred je tam do 500€.
  • DuleFTDuleFT
    Ti pa si optimist :) Za ta denar do 50m natančno bolj težko, razen če ni v delujočem stanju!
  • Danijel

DuleFT said:

Ti pa si optimist :) Za ta denar do 50m natančno bolj težko, razen če ni v delujočem stanju!

Zakaj pa optimist,če bi dobil rabljenega Benjamin Marauder-ja,s katerim ni problem niti na 60m zadet tulca od lovske puške bi ga dobil za okrog 500€,pa ne mislim zdaj starega leto ali dve,pač pa prve serije ki so bile zunaj.Jaz sem z njim zelo zadovoljen.
  • DuleFTDuleFT
    Danijel said:

DuleFT said:

Zakaj pa optimist,če bi dobil rabljenega Benjamin Marauder-ja,s katerim ni problem niti na 60m zadet tulca od lovske puške bi ga dobil za okrog 500€,pa ne mislim zdaj starega leto ali dve,pač pa prve serije ki so bile zunaj.Jaz sem z njim zelo zadovoljen.

Mogoce dobis Marauderja, ma je spet odvisno kako bo natančen, ali imaš že vso opremo, ki jo rabiš (pumpa ali jeklenka itd...)

500€ je za vstop v PCP s pričakovanji velike natančnosti premalo, razen če misliš samo puško, brez optike, montaž, pumpe ali jeklenke itd... 

Kakšen raztros pa imaš na 60m z Marauderjem?
  • Danijel
    Raztros je veliko odvisen od diabole,kot sem napisal,na 60m z bipodom za šalo zadanem tulec od šibrovke.Kupil pa sem ga pred dobrimi tremi leti,rabljenege eno leto,se pravi da je star dobre 4 leta in sem takrat odštel zanj okrog 700€,se pravi da bi ga zdaj dobil za 500€.
    Kar se tiče raztrosa pa je malo več od 2€ kovanca.
    DuleFT said:

Danijel said:

DuleFT said:

Mogoce dobis Marauderja, ma je spet odvisno kako bo natančen, ali imaš že vso opremo, ki jo rabiš (pumpa ali jeklenka itd...)

500€ je za vstop v PCP s pričakovanji velike natančnosti premalo, razen če misliš samo puško, brez optike, montaž, pumpe ali jeklenke itd... 

Kakšen raztros pa imaš na 60m z Marauderjem?

• DuleFTDuleFT
    Imaš pa res srečo, večina marauderjev ne grupira tako dobro.

Predvidevam, da imas marauderja v .22 ali 25. kalibru. 
  • Danijel
    Res je imam ga v .22 kalibruin moč nastavljeno pod zakonsko omejitvijo,če bi ga še imel prejšnji lastnik pa verjetno nebi bil več v uporabi,ker je bil totalno zapuščen,nikoli očiščen.
    DuleFT said:

Imaš pa res srečo, večina marauderjev ne grupira tako dobro.

Predvidevam, da imas marauderja v .22 ali 25. kalibru. 

• Danijel
    No takole pa izgleda moj Marauder
    1.jpg
    2048 x 1366 - 153K
  • ŽigaŽiga
    Če se vrnemo nazaj na začetek te teme bi pripomnil, da je ena opcija tudi hatsan at44, ki stane 400€ nov. Pa je že opremljen s quatro sprožilcem, je repetirka in bi se jo brez problema dalo odpreti na 70J v 5.5 ali raje v 6.35 kalibru. Sam sem pa že imel izkušnje s hamerli at44 4.5, ki je identična hatsanu in moram reči, da je za ta denar to res veliko muzike. Res je da se je mehanizem občasno zataknil, ampak ni bilo nikoli večjih problemov. Malo je bilo treba porukati in je spet gladko teklo, če bi bila moja bi jo pa že davno razstavil in porihtal. Tako je bila pa le sposojena za nekaj časa in takrat že zelo stara in zrabljena. Ampak delala je vseeno odlično, brez kakršnega koli odsuna, lepo mehko proženje, in predvsem izjemno tiho delovanje. Sicer zaradi dušilca, ampak vseeno tudi če bi bila brez bi še vedno ponujala ogromno užitkov v streljanju. Mimogrede, da ne bo kakšne panike zdaj ko sem omenil dušilec moram pripomniti, da je bilo to približno dve leti nazaj na Hrvaškem. Glede natančnosti bi pa lahko z dobro optiko brez problema zadel recimo kako normalno okroglo žarnico na 40m s 4.5 kalibrom, za 5.5 pa verjamem, da bi se dalo marsikaj še na 50m zadeti. Drugače pa tudi sam ravno te dni prestopam z vzmetnic na PCP po dolgem času in se zelo nagibam k nakupu tega hatsana v 5.5 kalibru ;)
  • Da se jaz pripomnim moje mnenje glede napisanega:

- misljeno je bila samo puska brez vseh dodatkov, 
    - tudi sam se nagibam k Hatsan at44-10 v 5.5mm izvedbi s tem, da me pa tudi zanimajo kaksne izkusnje z omenjeno pusko.
  • cinci

O Hatsanovih PCP puškah je bilo na raznih forumih objavljeno že veliko dobrih in slabih stvari. Dejstvo je, da se Hatsan od hatsana razlikuje. V principu naj bi bila At44 Long z Lothar Waltherjevo cevjo najboljša njihova kombinacija. At44-10 je že bolj problematična. Osebno sem imel navadno At44-10 in dejansko so bili pri meni saržerji in repetirni mehanizem zanič. Redno se zatikajo in zvijajo diabole. Isto zgodbo je doživel prijatelj, ki je vzel At44-10 Long z Waltherjevo cevjo. Katastrofalen raztros, glavna težava pa na polnjenju diabole v cev. Sem na tujih forumih potem bral, da je treba saržerje brusit, sam sem se je raje znebil.

Sicer je prevsem na hrvaških forumih veliko uporabnikov povedalo svoja mnenja, predvsem predlagam tole branje, "zašto je At44 najeftiniji u svojoj klasi":

http://airguns-hr.com/forum/index.php?topic=5400.0

No, kot rečeno, se pa najdejo tudi dobri primerki. Vsekakor pa ne tvegajte z BT65, pri nas sicer ni hudo znan, Hrvati pa kolnejo čez to puško.

Morda bi kazalo razmisliti o novi Gamini PCP puški, Gamo coyote, ali BSA bucaneer. Obe sta repetirki, cena v rangu 400-500 EUR. Sicer nisem imel priložnosti, da bi ju v živo videl, kaj šele sprobal, a prvi vtisi po slikah, prvih uporabnikih,... so dobri. 

• cinci najlepsa hvala za info. Bolj sem bral bolj sem postal zaskrbljen in zacel dvomiti tudi sam v to da je hatsan tako dober kot ga hvalijo. Sedaj se ze bolj nagibam na kakega Benjamin Marauder-ja in povecanim proracunom na max. 700€.
  • mitja
    No naj še jaz nekaj dodam o Hatsanu. Sicer sem pristaš HW-ja ,vendar je pred kratkim kolega kupil rabljenega Hatsana AT 44 10 strelni 5.5 cal. z lesenim kopitom in sem ga šel malo sprobat . Vizualno ga nebom opisoval. Drugače puška dobro leži v rokah ,sprožilec je nastavljiv in proženje je dokaj dobro. 10 strelni bobenček je mal šlampasto narejen (os -luknja ni čisto v sredini). Polni rezervoar zdrži 40 strelov (4 bobne) brzina pa je slabih 900 fps ( na začetku). Glede natančnosti pa sem bil presenečen na 40 m je šlo vseh 40 strelov(JSB ) v črni krog v tarčo za serijsko puško 10m. Je pa zelo enostavno narejena (moj HW 100 ima vsaj dvakrat več delov).Pa se nekaj, Hatsanovo pumpo ,ki je dobil zraven je kopija Webley tri pump katero imam jaz ,s tem ,da sem že dvakrat menjal O-ringe ,turčin pa še kar pumpa.
  • No sem se na koncu odločil za novega Benjamin Marauder-ja z regulatorjem. Tako da se tema lahko zapre.
This discussion has been closed.
Vse diskusije

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu