Vzdrževanje PCP zračne puške in opreme
  • Ker sem ponosni nov lastnik PCP puske Benjamin Marauder, in ker je ta puska moja prva zracna puska v svetu PCP zracnih pusk bi rad odprl temo glede vzdrzevanja in servisiranja PCP pusk in opreme, ki spada zraven k PCP-ju.

Bolj natancno: 
    - Kaksna mazila se uporabljajo, kje se jih lahko dobi?
    - Kaj se mora redno pregledovati, servisirati pri PCP puskah?
    - Vzdrzevanje vira stisnjenega zraka (jeklenka za zrak, tlacilka za zrak, kompresor?,...)

Mogoce ce dodate se vi kaj manjka pri zgoraj navedenih tockah?

LP

• PanterPanter
    Vse kar rabiš je sledeče:
    Bodi pazljiv in puške ne odlagaj kar tako in kjer koli!
    Podmazuj kovinske dele oz. aluminij,posebej pod Bridge tam kot je ročka za napenjanje,se rado nabira kondenz in tud Rja.
    Nabavi silikonsko olje za O rinke
    Mikro vlaknene krpe za čiščenje
    Brunox sprey za zaščito pred fleki prstnih odtisov in preprečevanje nabiranje svinca v cevi....
    Ter jeklenko ali kvalitetno pumpo,da nebo vlage preveč prenašala...

Če se držiš teh nekaj osnov imaš mir za par let,saj ni nek Bau bau,ker je Marauder zelo kvalitetno izdelan in nima nič delov s železa (nekaj malega že od cevi do zaklepa..)tako tudi ni straha pred Rjo( v mojem primeru je na tanku nastala zaradi Benjaminove tlačilke,ki je Katastrofa) zato sem nabavil Jeklenko-priporočam!
    lp,Panter
  • DuleFTDuleFT
    Se strinjam s Panterjem, ni to nek bau bau :)

Dodal bi samo nekaj glede vlage. Tudi na ročne tlačilke se da naštimat gor filter za vlago (hill pump). Ta filter je ponavadi tudi na visokotlačnih kompresorjih za polnit jeklenke. Če tega ni, je vlaga tudi v jeklenki, kar pa spet na dolgi rok škoduje.

Lp
  • PanterPanter
    tako je,duleFt hvala za dodatek :)
    lp,Panter

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu