Nenatančni streli z zračno puško Weihrauch HW 35
  • Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in me zanima par stvari. 
    Imam puško weihrauch HW 35, ki je "BILA" še pred časom zelo natančna (v tarči na 10m serijska ni šlo manj kot 9). Sedaj pa mi občasno trosi po višini. Recimo 3-4 strele super potem 1-3 strele cca. 5 cm nižje (vse se strelja na 10m) potem pa spet normalno! Je pa res, da se puška hrani na temperaturi okrog 5 stopinj C. 
    Prosim za razlago, če je že kdo imel kakšen tak primer oz. kaj narediti?
  • alfa159alfa159
    pozdravljen. kot prvo bi ti svetoval da pregledaš v kakšnem stanju je notranjost cevi in jo prečisti, kot drugo preglej ali niso slučajno diabole poškodovane ( ponavadi zadnji rob pride lahko malo sploščaten) ali pa se lahko poškodujejo ko jih vstavljaš v cev...  upam da je z zaklepom cevi vse uredu hmmm

to naj bi ti bila neka osnova , ko to opraviš si zopet nastavi tarčo na 10 metrov in strejlaj z NASLONOM ker iz streljanja stoje brez naslona je lahko del krivde tudi na tvoji strani, ne glede da gre samo za 10 m razdalje..
    naslon pa naj bo iz kakšne pene (spužve) lahko je tudi nogavica polna riža.... karkoli samo da ni podlaga trda!

• benko8
    V kakšnem stanju je vzmet ? V klubu smo jih že kar nekaj zamenjali ,ker je bila počena.
  • Cev puške je čista (cev puške kar čistim), puška ni nič razmajana je pa še nisem razdiral, da bi preveril če je znotraj kaj narobe! 
    Kaj se tiče streljanja oz. mirnosti imam že toliko kilometrine, da vem, če bi bil postopek strelanja napačen, pa eno še eno isto puško imamo v klubu pa je z njo vse OK. 
  • alfa159alfa159
    potem pa ne ostane drugega kot cronograph test da se ugotovi konstantnost strelov in posledično moč same puške
  • Rok
    Preverite, če se slučajno cev malenkost giba po višini, ko je v prvotnem položaju.
    lp, Rok

http://www.rojal.si - Spletna orožarna
    http://wiki.rojal.si - Wikipedia orožja
  • Hvala vsem za informacije! Odpravil sem težavo zglancal sem (večkrat) notranjost cevi in zamenjal diabole!
    Očitno pa je cev bila kar zasvijana od svinca!

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu