Gamo Black Bull 5.5
  • Jani
    Imam omenjeno zračno puško. Ker sem med začetniki močnejših zračnih pušk imam težave pri izbiri pravih diabol.
    Torej, na voljo imam več vrst diabol in moram reči, da je natančnost, vsaj za enkrat, na tej puški zelo slaba.
    Zato me zanima kakšne diabole priporočate za omenjeno puško?

Sam sem namreč uporabil naslednje diabole in ugotovil naslednje:
    1. Gamo magnum - porazno, pri streljanju nad 30m je padec diabole katstrofa (A4 lista sploh ne zadanem), imam občutek da diabole letijo bistveno nižje.
    2. JSB - Exact Jumbo Express 5,52 - so bolj stabilne in raztros na 50m znaša 10cm
    3.
    JSB - Exact Jumbo 5,52 - so stabilne vendar razstros pa nekje na 50m znaša 15 cm
    4. JSB - Predator Polymag 5,5 - razstros na 50m znaša 20cm

Sedaj me pa zanima ali ste mnenja, da z puško nekja ni vredu ali pa uporabljam prelahke diabole.
    Puška je polne moči (29J)- pogon ni IGT. Katere diabole uporaljate sami pri takšni puški?

info: na 10m je razstros zanemraljiv pri vseh štirih diabolah in znaša v velikosti kovanca 1€.

Puška je praktično nova in z njo istreljenih vsega 500 nabojev.

Moja želja je da na razdaljo 50m zmanjšam razstro na 8cm, kar z starejšo izvdebo shadow 1000 5.5 (24J) z lahkoto dosegam z vsemi štirmi diabolami.
    Kaj predalgate... katere diabole bi se obnesel najbolje?

• benko8
    Z JSB diabolami ni nič narobe ,bolj je vprašanje kakšen naslon uporabljaš in katero optiko (če je primerna za to moč)
  • Jani
    Optika Nikko Stirling - MountMaster 6x40 AO MD WR
    Možno, da me zeza nastavitev paralakse ... sedaj imam pikico nastavljeno na 0 in je ne sučem nikamor, ne dol in ne gor. Ali bi bilo bolje paralakso nastavit drugače? Se pravi v + oz. - in to tako, da je 'tarča' še vedno čista?
    Daljnogled bi naj bil primeren za to puško.

Naslon je pa A-lojtra, spodaj podložim manjši povšter napolnjen s koruzo.
  • benko8
    Paralaksa se nastavlja na objektivu (je označeno v metrih ali yardih) ,tista pikica kjer je + in -je za nastavitev dioptrije (čistost križa) tvojega očesa ,ko se ga nastavi se ga praviloma ne premika.
  • Jani
    OK, sedaj že razumem. Prebiram malo tuje forume in posnetke na tubu.

Glede nato, da so navedeni gor yardi. Se pravi nastavim na 10 Yardov in nato odmerim cca 10 metrov in 'vstavim'-namontiram tarčo. Nato naredim par strelov in nastavim daljnogled. Nato povečam razdaljo (na xx metrov)....in naredim še fino nastavitev.
    Zanima pa me kje je pa zero point (xx metrov) za to puško oz. kje ga priporočaš. Je to na 25 yardih (cca. 22 metrih) ali kaj več/manj?
    Glede nato, da proizvjalace navaja, da je puška 1033fps, je verjetno z mojimi diabolami JSB Jumbo Expres (14.3 grain), predvidevam da padec nekje na 850-900 fps. Predvsem me zanima kje bi bila primerna krajša razdalja ter nato daljša razdalja 'zero pointa'.

• Rok
    Nikoli se ne zanašati na razdalje napisane na sami optiki. Smisel parakalse je, da se križ ne giblje relativno na tarčo. Torej, če puško fiksirate oziroma položite na mizo in se je ne dotikate, pogledate skozi optiko im premikate glavo nekoliko levo-desno, mora biti križ glede na tarčo pri miru. Če ni, popravljajte paralakso toliko časa, dokler se križ neha premikati relativno na tarčo. Ko boste pravilno nastavili, si lahko metre napišete tudi na optiko.

Kje boste nastavili nulo, je vaša stvar. Če streljate na različne razdalje, potem je smiselno nastreliti na cca 20 ali pa 25m. Če vedno streljate na recimo 40m, potem jo lahko nastrelite na 40m. Skratka, po želji.

Najbolj primerne diabole bodo Jumbo Exact 15,89gr, 5,52.
    lp, Rok

http://www.rojal.si - Spletna orožarna
    http://wiki.rojal.si - Wikipedia orožja

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu