Nov zakon o orožju
  • hunterxxxl
    Jaz glih ne zastopm kaj hoče tist povedat kdaj bo kej, kar je napisal miha!!?? :)
    A to pomen da bo še letos sprejet zakon??

lp :D
  • Soldat
    Usklajevanje delovnega besedila -16.6.2009 , se pravi , da 16. začne veljati zakon ???

LP
  • hunterxxxl
    said:

Usklajevanje delovnega besedila -16.6.2009 , se pravi , da 16. začne veljati zakon ???

LP

Na na moj rojstn dan!! :evil:
    Ja kaj sploh je zdej v tem zakonu? A tud tist k smo govorl o registraciji pušk?

lp
  • AndrejK
    said:

Ah, kje je še veljavnost zakona ...
    Zdaj je zadeva šele v fazi usklajevanja besedila, torej določanja vsebine zakona. Ko bo to besedilo (dokončno) usklajeno, gre skozi vsaj dve obravnavi na sejah državnega zbora in šele potem, ko je zakon v državnem zboru sprejet, je razglašen in z dnem izida prvega naslednjega Uradnega lista, v katerem je zakon razglašen, postane veljaven. To vse velja ob predpostavki, da ne bo zapletov s pripravo in kasneje samo obravnavo zakona.
    Po mojem mnenju tega zakona letos še ne bomo imeli veljavnega, ni pa nemogoče. Vsekakor pa se ne bo nič zgodilo pred septembrom, ker poslanci še bolj z užitkom uživajo počitnice kot šolarji in tako tudi če besedilo bo usklajeno, ga ne bo imel kdo obravnavat.
  • Soldat
    A tako...No, hvala za strokoven odgovor :wink: .

Pa lep pozdrav
  • ribničan
    said:

A tako...No, hvala za strokoven odgovor :wink: .

Pa lep pozdrav

Ja pa upam da res ne bo letos!!!^^ :wink:
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.
  • Rok
    said:

Glej, mam registriran avto, moped, traktor, kotel za žganje kuhat ...

Kaj? :P

@ribničan
    Koliko si star?
    lp, Rok

http://www.rojal.si - Spletna orožarna
    http://wiki.rojal.si - Wikipedia orožja
  • ribničan
    said:

said:

Glej, mam registriran avto, moped, traktor, kotel za žganje kuhat ...

Kaj? :P

@ribničan
    Koliko si star?

41 zakaj, če smem prašat! :wink:
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.
  • miha
    rok za uskladitev zakona z direktivo 2008/51/ ES je 28. 7. 2010, kar verjetno pomeni , da bi to tega datuma morali sprejeti dopolnila obstoječemu zakonu
  • ribničan
    said:

rok za uskladitev zakona z direktivo 2008/51/ ES je 28. 7. 2010, kar verjetno pomeni , da bi to tega datuma morali sprejeti dopolnila obstoječemu zakonu

Ah to je še cajt da si kakšen kanon nabavim!! :D Cajta še več kot eno leto!! :wink:
  • geiger
    jz sem za zakon, če bodo izpiti in registracija zelo poceni. sem stabilen in odgovoren strelec (sam pa vedno na tsnem z kešom) in ni mi volja dajat še dodatnih 200+ € za met zračno puško pa še zgublat čas na nekih dodatnih seminarjih al karkoli bodo zahtevali.

moj plan v primeru če se bo zakon sprejel, je da kupim vzmeti pušk, ki jih mislim kupiti v prihodnost. če se ne motim je vzmet pravzaprav edina komponenta ki omejuje moč. to je seveda revna metoda in ne pretirano trajna. drugač pa bom od amerijev začel kupovat vzmeti :) moja dijana 34 bo hmal rabla kako zamenjavo.

glede smila močne zračne puške. govorim iz mojega stališča...mogoče bom nekoč jo uporabljal za ulovit kako manjšo žval al pa se ubranit pred njo (stekla lisica,...). pa nasplošno je fanj trenirat na dolge razdalje. močna puška je predvsem zanimiva kot status simbol. močna puška je isto kot BMW...neuporabna za vsakdanjo rabo, sam pa vseeno je zaželjena. gre predvsem za bolj subjektivne faktorje.

kot sem že omenu...sem za regulacijo v primeru če bo postopek pridobitve poceni.

dejstvo pa je da otroku onemogočit dostop do orožja brez varstva. ključavnico za petelin in ključ ga imet vedno pod nadzorom al primerno skritega.
    jz drugače treniram tudi lokostrelsvo in lahk povem po izkušnjah da na kakih 20 ljudi mogoče 1 al 2 imata težave z upoštevanjem pravil varnega streljanja.
    se pa strinjam da zračne puške so mnogo bolj user friendly kot lok, prav tako so prave puške bolj user friendly od zračnih.
  • Soldat
    Ja izpit te pride okoli 150 €. priglasitveni list oz. registracija pa tam okoli 20 .
  • ribničan
    said:

Ja izpit te pride okoli 150 €. priglasitveni list oz. registracija pa tam okoli 20 .

Kje ste pa to prebrali?
    A zdej tisti datum velja, ki je nekje leta 2010, da bodo sprejeli ta zakon?

lp :wink:
  • Soldat
    Ja vem , da je bil včasih okoli 25 tisočakov , po novih informacijah pa je 155 € .Zadeva pa obsega nekaj ur teorije in še nekaj praktičnih ur . Izpit ni težak za tiste , ki jih orožje zanima . (Je pa malo nesmiselno delat te izpite za eno bogo zračno puško . Ampak zakon je treba upoštevat ....... ). To sem prebral tule :

http://forum.idpa.si/viewtopic.php?t=309

Izdaja priglasitvenega lista pa seveda tudi nekaj stane , saj je zadeva podobna kot orožni list .Tisti , ki bodo zračne puške prijavili naknadno , bodo morali iti na upravno enoto , ... itd. Mislim , da je cena okoli 20 € , nisem pa 100 % ziher ...

Pa LP.
  • Soldat
    Ja za tisti datum pa ne vem , samo en nasvet ; ne se na te datume zanašat , da vas ne bo zakon presenetil . Čimprej kupit puško , potem je pa še 6 mescev cajta za izpit narest pa pridobit tista potrdila o nekaznovanju .

LP ,

Soldat
  • ribničan
    said:

Ja za tisti datum pa ne vem , samo en nasvet ; ne se na te datume zanašat , da vas ne bo zakon presenetil . Čimprej kupit puško , potem je pa še 6 mescev cajta za izpit narest pa pridobit tista potrdila o nekaznovanju .

LP ,

Soldat

Ja res upam da nas ne bo presenetil, ker mam puško namen kupit nekje pred novim letom, takrat ko pride zaloga! :D

lp
  • Rok
    said:

Soldat

Čim preje, potem pa še eno :P
    lp, Rok

• ribničan
    said:

said:

Soldat

Čim preje, potem pa še eno :P

Saj eno že mam, ki je oz. bo močnejša od omejitve, pa potem kupim pred novim letom shin sunga! :D
  • hunter
    Kakšno novo leto, a čakaš božičnico ? V recesiji ni božičnice :( . V ponedeljek v Rojal pa odmeč tiste € :D , al si ti še en najstnik ki se samo tolaži z Sungom :?:
  • ribničan
    said:

Kakšno novo leto, a čakaš božičnico ? V recesiji ni božičnice :( . V ponedeljek v Rojal pa odmeč tiste € :D , al si ti še en najstnik ki se samo tolaži z Sungom :?:

Sem že skoraj 3× polnoleten, se mi pa še nikamor ne mudi!! :D
  • hunter

Glede na to, da skoz debatiraš okrog Sunga mislim da ti je stvar zelo všeč. Ne vem zakaj tolk sprašuješ pa se še nisi odločil za nakup(pri tvojih letih). Takšni ki dosti govorijo(sprašujejo) ponavadi bolj malo naredijo(niso resni kupci). Ponavadi so to "le" radovedni najsniki.
  • ribničan
    said:

Glede na to, da skoz debatiraš okrog Sunga mislim da ti je stvar zelo všeč. Ne vem zakaj tolk sprašuješ pa se še nisi odločil za nakup(pri tvojih letih). Takšni ki dosti govorijo(sprašujejo) ponavadi bolj malo naredijo(niso resni kupci). Ponavadi so to "le" radovedni najsniki.

Jaz sprašujem zato, da mam vsaj malo informacij kaj bom kupil, kakšne so puške!" :D

lp
  • Rok
    said:

Jaz sprašujem zato, da mam vsaj malo informacij kaj bom kupil, kakšne so puške!" :D
    lp

Težko vam bo kdo povedal kako puška sede v vašo roko...
    Se bo potrebno zapeljati...
    lp, Rok

• ribničan
    said:

said:

lp

Težko vam bo kdo povedal kako puška sede v vašo roko...
    Se bo potrebno zapeljati...

Saj sem jih že pri vrečku sprobaval, pa je odlična!
    Itq imam pa že naročeno takrat ko pridejo k njemu. :D - komaj čakam! :wink:

lp
  • selanc
    Zakon bo prej prišev v veljavo kot smo mislili.
    http://www.zurnal24.si/Orozje-je-ze-na- ... ija/119647
    Full sn močn, povnega sn močn!
  • miha
    in ga bodo sprejeli po hitrem postpku verjetno
    potem pa priglasitveni list, za katerega pa seveda potrbuješ potrdilo o opravljenem usposabljanju za varno ravnanje z orožjem, ki ga izvajajo, kolikor jaz vem samo trije koncesionarji za celotno slovenijo

tu pa je :
    P R A V I L N I K o programu in načinu izvedbe preizkusa znanja o ravnanju z orožjem
    http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=1198
    tu pa dopolnilo ampak ni pomemmbno
    http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=4860

to bo luštno, se boš moral peljati preko pol slovenije ( če slučajno pač nisi iz tistega kraja kjer je podjetje ) za en iebeni glupi izpit
    potem pa bo moral imeti še vzrok zakaj bi pa imel tako puško....

najbolje vsi v lovska društva pa si nabavi vsak nekaj konkretnih kosov pa bo. cene itak niso večje od dobrih zračnih pušk
  • selanc
    Jz že nebom delal kakega izpita in polnil blagajno. ko jih j...!
  • miha
    samo potem boš bolj težko kaj močnejšega nabavil
    ostane še samostrel in lok, ki sta lahko hudo močnejša in seveda tišja od zračnih pušk
    to bo verjento v naslednjem dopolnilu prepovedano
  • ribničan
    said:

samo potem boš bolj težko kaj močnejšega nabavil
    ostane še samostrel in lok, ki sta lahko hudo močnejša in seveda tišja od zračnih pušk
    to bo verjento v naslednjem dopolnilu prepovedano

Ma daj no kreteni glupi, samo da b spet zaslužili!! m.... j.. j....!! :evil:
    A potem če priglasim to puško ko jo mam zdaj, mi potem ko bom shin sunga kupoval ne bo še enkrat tega šita delat!??? :(

Saj bom dele pol šel k zeleni bratovščini, pa rajši kakšnega steyrja pa kaj takega nabavim!! :D

lp
  • selanc
    Zdaj če to tk gledamo, imam namen kupit Hunterja, pride 500€. taj si pa tk rajški kako MK puško kupim za majn keša! Obe bo treba skrivat. No in zdaj vidite, kaj je povzročil ta zakon!!
  • miha
    seveda. sicer pa, kje pa piše, da bo tisti, ( ki bo naredil izpit ) ki bo nabavil tudi prijavil, razen, če bo potreboval nabavno dovoljenje
    tega pa itak ne bo dobil, ker ne bo imel utemeljenega razloga....
    bo pač folk verjetno začel nabavljati MK z dušilci. mogoče bodo kje na jugu naredili ekstra manufakturo za naš trg. se ne bi čudil
    sicer pa 90% lastnikov itak ne bo vedelo, da se je zakon spremenil, kaj šele, da bi vedeli kakšno izhodno hitrost ima njihova puška ali koliko J
  • ribničan
    said:

Zdaj če to tk gledamo, imam namen kupit Hunterja, pride 500€. taj si pa tk rajški kako MK puško kupim za majn keša! Obe bo treba skrivat. No in zdaj vidite, kaj je povzročil ta zakon!!

JA črni trg seveda!!!
    Pol pa piše na blogu v žurnalu, da bodo ves denar dali za zdravljenje poškodb ki ga naredijo zraćne puške!!!POSLUŠTE KAJ PRAVJO!! :evil: sevede bote dal za to, u svoj žep!! :twisted:
  • ribničan
    said:

seveda. sicer pa, kje pa piše, da bo tisti, ( ki bo naredil izpit ) ki bo nabavil tudi prijavil, razen, če bo potreboval nabavno dovoljenje
    tega pa itak ne bo dobil, ker ne bo imel utemeljenega razloga....
    bo pač folk verjetno začel nabavljati MK z dušilci. mogoče bodo kje na jugu naredili ekstra manufakturo za naš trg. se ne bi čudil
    sicer pa 90% lastnikov itak ne bo vedelo, da se je zakon spremenil, kaj šele, da bi vedeli kakšno izhodno hitrost ima njihova puška ali koliko J

Pol bodo mel šele dela z orožjem v vladi, da bodo spe meli konferenco o orožju!! Sami bodo krivi! :D
  • miha
    država, ki ne zaupa svojim državljanom tudi ni vredna zaupanja
    in jaz še zmeraj trdim, da je to le korak do odvzetja - prepovedi močnejših zračnih pušk
    ker trenutno pri nas ne dobiš dovoljenja za orožje, če nisi lovec ali pa aktiven član strelskega društva
    kolhozništvo
    svete krave pa dobijo in imajo kaj jim pač paše
    sem že tudi videl opico , ki je pred kareto pozirala ( sredi mesta seveda ) z revolverjem tima s&w magnum .44 za pasom. kolikor jaz vem to ni službeno orožje nikjer v svetu še najmanj pa pri nas. ampak take opice pišejo potem zakone
  • ribničan
    said:

država, ki ne zaupa svojim državljanom tudi ni vredna zaupanja
    in jaz še zmeraj trdim, da je to le korak do odvzetja - prepovedi močnejših zračnih pušk
    ker trenutno pri nas ne dobiš dovoljenja za orožje, če nisi lovec ali pa aktiven član strelskega društva
    kolhozništvo
    svete krave pa dobijo in imajo kaj jim pač paše
    sem že tudi videl opico , ki je pred kareto pozirala ( sredi mesta seveda ) z revolverjem tima s&w magnum .44 za pasom. kolikor jaz vem to ni službeno orožje nikjer v svetu še najmanj pa pri nas. ampak take opice pišejo potem zakone

Seveda, saj je vedno tako, tisti ki so pri orožju najslabši, dobijo vse, se okol hajkajo z njim!! :evil:

Ptem pa navadna raja najbolj najeba, ki ni nič kriva!!!!!!!! :wink:
  • miha
    po mojem bo , v kolikor bo zakon sprejet v taki obliki, v sloveniji vsaj kakšnih 50 000 novih "kriminalcev" če ne več, ker ima doma glih vsak kakšno zračko, in če je nabavljena v zadnjih 20 letih je velika verjetnost, da je močnejša od 20 J
  • ribničan
    said:

po mojem bo , v kolikor bo zakon sprejet v sloveniji vsaj kakšnih 50 000 novih "kriminalcev" če ne več, ker ima doma glih vsak kakšno zračko, in če je nabavljena v zadnjih 20 letih je velika verjetnost, da je močnejša od 20 J

Jaz še zdaj ne vem kje je point v tem zakonu??? :roll: Zmanjšat število nesreč, ki jih ni!!!! :evil:
  • miha
    moram si nabaviti še en dober bumerang ( za kaj takega še naši pajaci slišali niso in tudi ne vključili v prepovedano orožje ), pa kakšno pihalico za puščice :twisted:
  • ribničan
    said:

moram si nabaviti še en dober bumerang ( za kaj takega še naši pajaci slišali niso in tudi ne vključili v prepovedano orožje ), pa kakšno pihalico za puščice :twisted:

Saj bodo samo pizdarjo naredil, črni trg, preveč orožja na smodnik, tralalala, .........pa tko, da sploh ne naštevam, pa seveda da bo kaj denarja v državni blagajni!!! :evil:

Saj se ti ne splača kupovat bumeranga pa tega, ker boš moral še za to stvar delat izpite!!! :D

lp
  • savinjčan
    no poglejte podobno kot selnac : imam cfx toda sem nameraval nabaviti shin sunga (5.5mm) toda trenutno mi ne znese z denarjem... in sem se odločil da ga kupim čez pol leta ali več toda ker bo zakon prišel v veljavo so me resno pričeli "srbeti prsti" za MK (seveda ne takoj ker zaenkrat je cfx dovolj) toda ko pride čas sem 100% da ne bom šel delati izpitov...sr.... ampak bom kupil MK (kaj močnejšega verjetno ne ker so naboji predragi) sicer pa nikoli ne veš kdaj se bo orožje resnično potrebovalo ne nujno za vojno... sra... ampak za preživetje VEDNO DOPUŠČAM MOŽNOST!
    P.S. izgleda res da državi ne moremo zaupati.
    Lp.
    Država ki ne zaupa svojim državljanom ni vredna zaupanja!
  • hunter
    Danes v časopisu Žurnal. Kazen za nelegalno posedovanje zračnega orožja bo po novem zakonu od 3000€ - 15000€ :oops: (to je samo v SLO možno). Kdor si želi Sunga ali podobno naj si nabavi stvar čim prej.
  • Soldat
    Ja kako bodo pa vedeli kdo ima zadevo doma ?Sem prepričan , da ma v Sloveniji skoraj vsak , ki živi na vasi doma zračno puško . A mislijo it v orožne knjige po trgovinah gledat al kaj?

P.S. A morda kdo na forumu ve za datum , ko bo prišel zakon v veljavo ?
  • ribničan
    said:

Danes v časopisu Žurnal. Kazen za nelegalno posedovanje zračnega orožja bo po novem zakonu od 3000€ - 15000€ :oops: (to je samo v SLO možno). Kdor si želi Sunga ali podobno naj si nabavi stvar čim prej.

Ja saj bodo shin sunge prodajali še naprej?kajne??
    Itak bo treba sedanje puške prijavit pa izpite delat, pa imaš pol za naprej narjen pa usen lahko kupiš?! :D
    upam da mam prov

lp
  • selanc
    Kejko sn jz to razumel to ni isti orožni list in tudi naj nebi bil tako drag al se motim. Naj bi bil sm neki priglasitveni list! Saj ni važno ker tk ne mislim kaj delat (izpitov). Ka pa bojo enmo kmečkemo pobo??? :D :D Počakajmo pa bomo vidli kaj bo!!!!
  • ribničan
    said:

Kejko sn jz to razumel to ni isti orožni list in tudi naj nebi bil tako drag al se motim. Naj bi bil sm neki priglasitveni list! Saj ni važno ker tk ne mislim kaj delat (izpitov). Ka pa bojo enmo kmečkemo pobo??? :D :D Počakajmo pa bomo vidli kaj bo!!!!

Res je, sej če bo do 100€ grem delat drgač pa ne!! :D
    Seveda sung pride še takrat v poštev! :D
  • hunter
    Itak bo treba sedanje puške prijavit pa izpite delat, pa imaš pol za naprej narjen pa usen lahko kupiš?! :D
    upam da mam prov

lp

Lažje je orožje v posesti legalizirati, kot pa dobiti nabavno dovoljenje za nakup. Npr. kaj boš navedel za Sunga (lov- ki ni dovoljen, samoobramba, . . .)
  • ribničan
    said:

upam da mam prov

lp

Lažje je orožje v posesti legalizirati, kot pa dobiti nabavno dovoljenje za nakup. Npr. kaj boš navedel za Sunga (lov- ki ni dovoljen, samoobramba, . . .)

Kje je pol point imet shin sunga, za puško pač napišš treljanje tarč na dolge razdalje!? Saj imam nekaj posesti, po hektar dva velike!
  • geiger
    a torej...se da kej naredit proti temu zakonu? ker kot zgleda smrdi po korupciji in nukosti, kar pa ne odobravam.
  • Soldat
    Jest sm prebral , da bo potreben PRIGLASITVENI in NE orožni list . Tisti , ki bodo po uveljavitvi zakona imeli puške , ki so močnejše od omenjenih doma , jih bodo morali prijaviti na upravni enoti . Še enkrat ; za priglasitveni list moraš (če nimaš orožnega lista , nabavnega dovoljenja , dovoljenja za posest ali česa podobnega ...) biti :
    1. Star 21 let
    2.Imeti opravljen izpit za varno rokovanje z orožjem
    3.Moraš dobiti potrdila o nekaznovanju

Izpit stane okoli 155 € , izdaja priglasitvenega lista pa 20 € ( za p. list nism 100 % ziher ).

Pa lep pozdrav.
  • savinjčan
    a ni to čudno ker tudi tista oseba ki je počela vse po pravilih ne bo smela obdržati svoje puške npr. oseba ki ima danes 18 rojstni dan si kupi cfx-a (kar je popolnoma legalno ker kolikor vem je omejitev 18) in čez tri mesece uveljavijo zakon in ta oseba če želi obdržati puško mora narediti priglasitveni list toda ga ne more ker ni stara 21 let! (mislim ni logike!)
    Lp.
    Država ki ne zaupa svojim državljanom ni vredna zaupanja!

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu