Predlogi/pomoč za nakup
  • DamijanS
    Pozdravljeni

Po kar dolgem času je moja RWS P225 CO2 izdihnila (verjetno zaradi self-made tuninga) zato vas prosim za malo pomoči. :oops:

Verjetno bom v bljižnji prihodnosti kupil nadomestek in me zanima kaj mi priporočate. Naj za lažjo odločitev in preprečevanje vnaprej neuporabnih nasvetov dodam, da sem imel v zbirki že:
    UMAREX CPS (yogurt lonček-plastika), F92 (do zdaj verjetno najboljša), COLT 1911 Dark Ops (odlična zadeva ampak noga saržerja...), P225 (kompaktnež ampak tisto z bombicami...) in ne, nisem nek zagret UMAREX občudovalec, čudno naključje, še sam sem včasih v dvomih česar sem sposoben... hehe.

Želja je, da je vsaj zaklep kovinski (zaradi teže) in da ima diabole (ali kroglice) v saržerju, ki je izmenljiv skupaj z bombico za CO2. Vem, da je takšnih CO2 pištol bore malo, glede na moje dosedanje raziskovanje. Umarex starejših letnikov je super, ampak sistem za CO2 bombice mi gre na živce. :evil: aja pa revolverji mi niso pri srcu... malo preveč Chuck Norris zadeva... hehehe, šala, da ne bo zamere. :wink: no R77 je vredu zadeva, ampak zaenkrat ne.

Prosim predloge MODEL in PROIZVAJALEC pa po možnosti kje v Sloveniji se jih da nabavit.

Ima kdo izkušnje z pištolami od ASG (CZ75 Compact je prav sexy :roll: ), Crosman T4 (qstraza?), Umarex USP in SA177?
  • Rok
    said:

Pozdravljeni

Po kar dolgem času je moja RWS P225 CO2 izdihnila (verjetno zaradi self-made tuninga) zato vas prosim za malo pomoči. :oops:

Verjetno bom v bljižnji prihodnosti kupil nadomestek in me zanima kaj mi priporočate. Naj za lažjo odločitev in preprečevanje vnaprej neuporabnih nasvetov dodam, da sem imel v zbirki že:
    UMAREX CPS (yogurt lonček-plastika), F92 (do zdaj verjetno najboljša), COLT 1911 Dark Ops (odlična zadeva ampak noga saržerja...), P225 (kompaktnež ampak tisto z bombicami...) in ne, nisem nek zagret UMAREX občudovalec, čudno naključje, še sam sem včasih v dvomih česar sem sposoben... hehe.

Želja je, da je vsaj zaklep kovinski (zaradi teže) in da ima diabole (ali kroglice) v saržerju, ki je izmenljiv skupaj z bombico za CO2. Vem, da je takšnih CO2 pištol bore malo, glede na moje dosedanje raziskovanje. Umarex starejših letnikov je super, ampak sistem za CO2 bombice mi gre na živce. :evil: aja pa revolverji mi niso pri srcu... malo preveč Chuck Norris zadeva... hehehe, šala, da ne bo zamere. :wink: no R77 je vredu zadeva, ampak zaenkrat ne.

Prosim predloge MODEL in PROIZVAJALEC pa po možnosti kje v Sloveniji se jih da nabavit.

Ima kdo izkušnje z pištolami od ASG (CZ75 Compact je prav sexy :roll: ), Crosman T4 (qstraza?), Umarex USP in SA177?

Lahko si pogledate popolnoma nova Gamova modela, PT-85 in PT-25 narejena na Japonskem. So precej težke ter imajo kovinski zaklep.
    lp, Rok

http://www.rojal.si - Spletna orožarna
    http://wiki.rojal.si - Wikipedia orožja
  • blowback sistem je zakon! daje ti občutek da maš pravo pištolo v roki
  • Blowback; po eni strani je super ja, občutek, ki ga daje, gre pa na račun moči, kar me pa malo moti. No še zmeraj pa je tu tuning, ampak to je že druga zgodba...

po zadnjih informacijah se bom odločal med trzajnim Umarex SA177 -kopija Glocka- kljub zgoraj omenjenemu in ANICS SKIF A3000 / A3003 Blackbird.

:?: Ima kdo izkušnje z omenjenima pištolama, gre namreč za zelo različne sisteme? :?:

SA177 ima zelo ugodno razmerje med ceno/kvaliteto po recenzijah, SKIF pa ima moč in kapaciteto saržerja...
    bolj ko iščem informacije bolj je vse skupaj zakomplicirano... sucks. :|
  • matjaz
    qstraza, če bi lahko mal opisu to pištolo PT-85 koliko ima izhodno hitrost, ker sem nekje zasledil da ima 138 m/s z specialnimi diabolami, koliko ima pa z svinpčenimi? Ter kje se vstavi CO2 bombica, ker tega nisem nikjer zasledil.
  • @skalar 36

lepšega videa na žalost nisem našel...
    http://www.youtube.com/watch?v=Uha4zWMhN9o

ima pa dva bobniča po 8 peletov, saržer obračaš, kapsula pa je pod platnico ročaja.
  • matjaz
    Hvala za link. Kaj pa hitrost? Jz sem imel do sedj Walther cp 88, pa se mi je zdela zeloooooo dobra co2 pištolazelo doro je bilo vstavljanje co2 bombic, zelo težka, popolnoma kovinska pištola, vendar po 6. letih res veliko streljanja, ter malo vzdrzevanja, je konec z njo. istega modela nebi več imel, hočem kaj drugega.Najbolj me moti pri Gamo pištolah ker se bombica privijači, in če si premočan poškoduješ tesnilo, mi je pa zeloo všeč da pištola trza, in je tudi streljanje lažje ker ni potrebno napenjati kladiva pri vsakem strelu.
  • @skalar36:
    hm, glede trzanja je tako, da večina pištol kljub trzanju uporablja DA sprožilec, se pravi da med trzanjem ne napne sprožilca. Kako je to pri Gamo Pt 85 rešeno bo vedel qastraza, jaz ne vem. za Umarex SA177 in HPP, ki sta trzajni (sa177 je kopija Glocka in ima koviski zaklep, HPP pa je v celoti kovinska in kopija SIG-a) je sprožilec DAO, se pravi da pred vsakim strelom z proženjem napnemo tudi kladivo.
    Sam se odločan med ANICS SKIF 3000/3003 in UMAREX SA177 ampak zgleda bom še malo počakal, ker novosti nekako ne pojenjajo. Imel sem pa Beretto F92, Colt 1911 Dark ops in C225 (vse Umarex)in moram rečti da so na sploh Umarexove pištole res vrh ponudbe, vsaj po kakovosti izdelave, mi pa gre na živce ta sistem z bobničem in star sistem za co2 bombice. No, so pa konkurenčni izdelki že zelo blizu, zato me vleče Skif, ki ima celo 160m/s izhodne moči, kar bi naj bilo nekako največ, kar je danes na trgu, po testih sodeč (muzzle.de, co2air.de).
    Če boš potreboval kakšne dele za Umarex se priporočam. :wink:
    Glede moči je res tudi, da trzanje potroši delček energije, saj se kot potisno sredstvo zaklepa uporabi delček co2 iz bombice, ki gre za potisk peletom. iz tega sledi enostavna formula: težji ko je zaklep več plina potrebuje za premik in hkrati bi veljalo še: napenjanje kladiva (vzmeti kladiva) zahteva še toliko več energije - plina. tu se pa začnejo meje co2 sistema.
    seveda se da vsak sistem nadgradit (to vem iz lastnih izkušenj) problem pa je le pravočasno zaznati meje vzdržljivosti sistema. Sam sem C225 spravil na nekje 160-170m/s, če ne še kaj več, ampak to ima svojo ceno; obraba materiala, poraba co2... zadeva je enaka kot pri airsoft pištolah in puškah, ki delujejo na plin in imajo blowback, res pa da obstajajo zelo različni sistemi, ki imajo vsak dobre in slabe strani.
  • matjaz
    Še vprašanje, kje si ti to kupoval vse te pištole? pa če lahko malo na kratko opišeš kako sploh to zgleda da nadgradiš pištolo da je hitrejši izstrelek.
  • Pozdravljeni, mene pa zanima kako je z nadgraditvijo gamove pt- 85, da bi bila "malo" močnejša :D . Kupujem namreč omenjeno pištolo in bi želel vedeti ali je to mogoče? In če imam na razpolago možnost za nadgraditev pištole je to mogoče v rojalu? Imam namreč pri vas predelan sprožilec pri puški in se zelo dobro obnese. Zato ne maram da bi mi jo navijal kak pacač :twisted: če lahko to naredi strokovnjak :wink:
  • Rok
    said:

Pozdravljeni, mene pa zanima kako je z nadgraditvijo gamove pt- 85, da bi bila "malo" močnejša :D . Kupujem namreč omenjeno pištolo in bi želel vedeti ali je to mogoče? In če imam na razpolago možnost za nadgraditev pištole je to mogoče v rojalu? Imam namreč pri vas predelan sprožilec pri puški in se zelo dobro obnese. Zato ne maram da bi mi jo navijal kak pacač :twisted: če lahko to naredi strokovnjak :wink:

Pozdravljeni!

Žal se z poceni predelavo pridobi izredno malo moči, poraba plina pa se poveča.
    Raje si poglejte novi 2 gamovi pištoli, ki sta močnejši.
    lp, Rok

• blacky.r1 Napisal/-a:Pozdravljeni, mene pa zanima kako je z nadgraditvijo gamove pt- 85, da bi bila "malo" močnejša :D . Kupujem namreč omenjeno pištolo in bi želel vedeti ali je to mogoče? In če imam na razpolago možnost za nadgraditev pištole je to mogoče v rojalu? Imam namreč pri vas predelan sprožilec pri puški in se zelo dobro obnese. Zato ne maram da bi mi jo navijal kak pacač :twisted: če lahko to naredi strokovnjak :wink:

Pozdravljeni!

Ali ni to ta gamova nova pištola?
    http://www.avantura.info/35-zracne-pist ... 5-blowback
  • Rok
    said:

blacky.r1 Napisal/-a:Pozdravljeni, mene pa zanima kako je z nadgraditvijo gamove pt- 85, da bi bila "malo" močnejša :D . Kupujem namreč omenjeno pištolo in bi želel vedeti ali je to mogoče? In če imam na razpolago možnost za nadgraditev pištole je to mogoče v rojalu? Imam namreč pri vas predelan sprožilec pri puški in se zelo dobro obnese. Zato ne maram da bi mi jo navijal kak pacač :twisted: če lahko to naredi strokovnjak :wink:

Pozdravljeni!

Ali ni to ta gamova nova pištola?
    http://www.avantura.info/35-zracne-pist ... 5-blowback

Se opravičujem, malo sem zamešal, ja, to je novi model.
    lp, Rok

• Super, odločitev je padla, pištolo bom kupil, zanima me samo še kdaj dobite nabojnike in kdaj jih bom lahko naročil? :D

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu