SLIKE
  • Danijel
    said:

Dobra izbira pa lepo izgleda ali si že sprobal na daljših razdaljah natančnos pa moč ?

Ne nisem še,ni blo časa.Upam da ga bo kaj v naslednjih dneh,če bo vreme držalo.
  • buhek
    Moja nova pridobitev FX Royale 400 v cal. 5.5 mm! Puška je najnovejši model serije royale, ima kolešček za nastavitev hitrosti iztrelkov v treh stopnjah in izboljšane ventile od prejšnega modela. Dodatno sem naročil regulator pritiska, kar pomeni čim več strelov z konstantno hitrostjo. Puško sem testiral na kronografu na najmočnejši stopnji z naboji FX SMOOTHTWIST cal. 5.5 mm teže 18 grainov. Puška je bila napolnjena na 220 barov, izstrelil sem 78 izstrelkov z povprečno hitrostjo 274m/s max. hitrost je bila 275m/s min. pa 270 m/s. Moč puške pa znaša 43 J. Test natančnosti puške pa drugič (vreme). Čakam še samo na leseno kopito, ker je pri naročilu prišlo do nesporazuma.
    P1040001.JPG
    640 x 480 - 138K
    P1040002.JPG
    640 x 480 - 148K
  • Danijel
    said:

Moja nova pridobitev FX Royale 400 v cal. 5.5 mm! Puška je najnovejši model serije royale, ima kolešček za nastavitev hitrosti iztrelkov v treh stopnjah in izboljšane ventile od prejšnega modela. Dodatno sem naročil regulator pritiska, kar pomeni čim več strelov z konstantno hitrostjo. Puško sem testiral na kronografu na najmočnejši stopnji z naboji FX SMOOTHTWIST cal. 5.5 mm teže 18 grainov. Puška je bila napolnjena na 220 barov, izstrelil sem 78 izstrelkov z povprečno hitrostjo 274m/s max. hitrost je bila 275m/s min. pa 270 m/s. Moč puške pa znaša 43 J. Test natančnosti puške pa drugič (vreme). Čakam še samo na leseno kopito, ker je pri naročilu prišlo do nesporazuma.

Krasna stvar,samo zame kar precej predraga,ker Marauderja s tlačilko dobiš za dobrih 800€,ta pa samo puška stane 1140 €,jaz pa sem kupil rabljenega za 700€ s tlačilko.
    Je pa znano,da je FX v vrhu kar se tiče kvalitete.
  • PanterPanter
    Hja grizli FX je drag to je res,ampak upam si s marauderjem nastopiti proti vsakemu fxu na bilokero razdaljo in bomo videli če je fx res tak kot se govori za njega :wink:
    Moram pa povedati da se mi dopade od teh samo whisper in indipendence,ostale so oz. niso za moj okus,posebej tisti modeli ki imajo tako velik tank!!

Nič proti,da nebo pomote,samo vse je v stvari ukusa 8)

Mimogrede,danes sem probal JSB exact 18 gr. in so neizmerno natančni!
    Na sliki je viden strel s enim samim metkom na razd. 30m na kovanec 5ct.
    DSC01075.JPG
    600 x 520 - 45K
    lp,Panter
  • buhek
    Prednost velikega tanka je v tem, da z enim polnjenjem narediš čim več strelov! To zelo pride prav na strelišču, da ne rabiš tolko "pumpati" ali pa nositi težko jeklenko. Fx Royale 400 napolniš z 100 gibi tlačilke in si miren za 80 strelov! To je prednost ne samo FX-sov ampak tudi drugih dražjih znamk pred marauderjem. Marauder ni slaba puška je odličen za vstop v svet PCP pušk.
  • buhek
    Še nekaj o natančnosti FX Royale 400. V vsako tarčo sem izpraznil nabojnik z 12 diabolami znamke FX teže 18 grainov na razdalji 40 metrov.
    P1150063.JPG
    640 x 480 - 122K
    P1150064.JPG
    640 x 480 - 115K
    P1150065.JPG
    640 x 480 - 117K
  • PanterPanter
    Hudo natančna!
    Glede vstopa v svet pcp pa ni samo maudi,ampak kak weihrauch hw100 in ona slavija 200 ali kaj je že in discovery pa gamo deltamax itd.
    Verjemi da za marauderja moraš imeti mirno roko,ker ta puška je hudo natančna in za začetnike sploh ni!!

No drugače pa pohvala na zadetkih :P
    lp,Panter
  • matej
    pozdrav

res je kar pravi panter,puška marauder je zelo dobra puška-natančna.
    sem jo tudi sam imel in prodal-sedaj mam steyerja 110,pa bom rekel,da je puška zadostna za tarče katere streljam,pa boljša od marauderja-za ostale ne vem,ker nisem sprobal.

p.s. Panter nič se ne javiš

l.p. matej
  • triglav
    said:

pozdrav

res je kar pravi panter,puška marauder je zelo dobra puška-natančna.
    sem jo tudi sam imel in prodal-sedaj mam steyerja 110,pa bom rekel,da je puška zadostna za tarče katere streljam,pa boljša od marauderja-za ostale ne vem,ker nisem sprobal.

p.s. Panter nič se ne javiš

l.p. matej

Fant verjetno služi domovini svoj dolg :( Saj veš njegovo poslovanje pa to
  • PanterPanter
    Fant je svoj dolg odslužil in bi rad videl tistega ki ima jajca da bi tam zdržal 1 teden??
    Fantje biti frajer na forumu je eno,ali biti frajer iz oči v oči pa je druga pesem!

Torej če se bo to jebanje nadaljevalo se bomo iz oči v oči kaj kmalu lahko videli :wink:
    lp.

matej piši na gmail!
    lp,Panter
  • PanterPanter
    sharp inova 4.5 s 3-9x40
    Puška je zelo lepa in neverjetno natančna :wink:
    Grupa na 10m v enem centu,še manj.
    sharp inova.JPG
    640 x 480 - 86K
    lp,Panter
  • denis-rs
    Pozdravljeni

Pa da še jaz dodam svojo.
    Najprej malo ugibanja za katero puško gre :)
    image
    image

lp
    Denis
  • hunter1
    a je Slavija 631 LUX z predelano cevjo? :D
    daljnogled maš pa isti ko jaz, 3-9x40E , z mil dotom :)
  • denis-rs
    Si blizu res je slavia ampak 634 z 3-9x50.
  • PanterPanter
    he he puško poznam in tud lastnika (prvega) dobro zgleda,kaj si sam to izdeloval?
    Izžgal kajne?

jas mam na sharpu 3-9x40 nekaj podobnega.
    lp,Panter
  • denis-rs
    Izdeloval sem sam.Je pa že v izdelavi druga varianta katera mi bolj ustreza in je bila prvotno tudi mišljena.Slike sledijo ko bo končano.
    lp
    Denis
  • PanterPanter
    slike evanixov iz srečanja v prekmurju!
    lenarčičev m. pcp puške.JPG
    640 x 480 - 116K
    lp,Panter
  • PanterPanter
    s leve proti desni!

1 benjamin discovery 22 s optiko od gamoja in s bipodom,ter 41-42j moči
    2 evanix black leopard 9mm s norconinim red dotom in kar s 160j moči!
    3 evanix hunting master .22 nažalost nismo imeli optike! Puška ima kar 80j moči.
    lp,Panter
  • caliber
    Tale evanix .22 ima pa res veliko moči, ravno prejšnji vikend sem streljal s hatsanom BT65, ki ima 61J in se mi je zdelo že to ogromno sploh za puško, ki stane pod 400€. Me pa zanima koliko stanejo tele evanix puške...
  • Rok
    said:

Tale evanix .22 ima pa res veliko moči, ravno prejšnji vikend sem streljal s hatsanom BT65, ki ima 61J in se mi je zdelo že to ogromno sploh za puško, ki stane pod 400€. Me pa zanima koliko stanejo tele evanix puške...

Kje pa ste dobili podatek 61J?
    lp, Rok

http://www.rojal.si - Spletna orožarna
    http://wiki.rojal.si - Wikipedia orožja
  • modelar
    verjetno je dobil podatke tukaj http://hatsan.com.tr/new_pcp_bt65_sb_elite.asp
  • @ Panter kdaj pa je bilo srečanje v Prekmurju :?:
  • Rok
    said:

@ Panter kdaj pa je bilo srečanje v Prekmurju :?:

Petek.
    viewtopic.php?f=11&t=640
    lp, Rok

• PanterPanter
    srečanje je bila špontana odločitev in vsaj po mojem je bilo kar super.
    Evanixa pa sta res da sekala kot nora.

p.s hatsan v kalibru .22 nima nikoli 61j,če jo ima potem jo takoj kupim :lol:
    Tale evanix v 22 ima kar 80j in je satanska,ampak devetka pa RESPECT moči.
    Ko je šlA krogla skozi 2x po 2cm debeli deski že starejši pa vseeno je pol še kar veje lamala v gozdu in pokalo je po deblih da joj 8)
    Mene je absulutno navdušila.
    lp,Panter
  • PanterPanter
    sedaj vidim da mpiše bt65 in pomoje si mislil v .25cal?? če da,potem jih pa ima nekje 60j!
    lp,Panter
  • @ Panter, če bo še kdaj kako spontano srečanje mi pošlje PM, da se vam lahko pridružim :D
  • caliber
    said:

sedaj vidim da mpiše bt65 in pomoje si mislil v .25cal?? če da,potem jih pa ima nekje 60j!

Ne ne, je bila kar .22, sicer nisem imel kronometra, ampak v večini primerov imajo tele puške večjo moč kot je deklerirana.
    V kalibru .25 ima BT65 bližje 80J: http://www.youtube.com/watch?v=wAt8MFhe ... re=related
  • PanterPanter
    Jas bi pa rekel da je glih obratno!
    Velikokrat najdeš napisano večjo moč kot pa dejansko je močna puška!

p.s ruger. seveda te kontaktiram,morda bomo kje v mariboru ali pri pragerskemu kak shootaut naredil??
    lp,Panter
  • Rok
    Ja, ker je vse v moči;)
    lp, Rok

• PanterPanter
    Za nekatere je res,zame pa ni vedno tak!
    Za natančne strele je boljše imeti pcp od 18-30j za 50m
    za field targeth pa do 16j.

Če pa greš destrojat tarče in razne predmete pa seveda bolj ko je močna boljša je ;)
    lp,Panter
  • caliber
    Seveda ni vse v moči, ravno zato bom jaz raje naročil model AT44 z Lothar-Walther cevjo: http://www.pushka.eu/product/Air-rifle_ ... her-4.5-mm

image

Vsekakor za tak denar nobena konkurenca ne ponuja puške, ki bi bila primerljiva, še za dvakrat več denarja težko kaj najdeš, Hatsan je itak znana kot odlična firma za nizkocenovne PCP puške.
  • buhek
    Panter pohvalno za srečanje, škoda da ni bilo več povabljenih (se priporočam)! Drugače pa so Evanix puške predvsem namenjene za lov in so znane po izredni moči! Niso ravno namenjene za na tarčo. Meni se dopade model Black Leopard v cal. 6.35 mm in bi ga zelo rad preizkusil, mogoče celo kupil! Drugače ima Evanix polno semi-auto modelov, ki zgledajo zelo všečno, vendar pri teh puškah dobim občutek , da gre bolj za kakšne bolj močne soft-air variante (baterije, motorčki, stikala...) in tu lahko gre marsikaj narobe.
    Sedaj se pojavla novi kaliber v svetu zračnih pušk in sicer .303 ali prib. 7.7 mm! Tu naj bi bil boljši prenos energije na daljše razdalje in bol raven let izstrelka kot pri ostalig big borih! Pravi kaliber za long range! Daystate že ima model puške s tem kal. in sicer model Wolverine: puška izstreli 51gr. težki izstrelek z hitrostjo 300 m/s kar znaša 150 J in ima 400 cc tank kar zadostuje za pr. 20 strelov. Na trgu bo konec meseca. FX razvija modele z istim kalibrom na trgu bodo pa v jeseni.
    Caliber tebi pa veliko sreče z Hatsanom! Na spletu veliko piše o tem modelu dobro in slabo! Če vprašaš mene je dobra samo cena. Pa vso srečo z uvozom!
  • PanterPanter
    Hvala hvala,ampak ni samo na meni bilo organiziranje temveč naš moderator Qstraza me je kontaktiral in vprašal če je kaj časa in seveda je bilo časa :P ter obilo dobre volje pa smo skup skočili ter pokali da se odmevalo.
    Lokacija je zame res ena najlepših v mojem kraju,posebej pa jo lasti lovec,ki bi bil vedno zato da se s njim zmenimo in nam morda še kdaj ugodi plac in s nami popoka in kakšno reče :P

Fantje,če ste za kakšno srečanje se zmenimo.

Buhek,ti si semizdi tudi pomurec ali prekmurec,ali se motim??

lp
    lp,Panter
  • buhek
    Panter imaš prav sem pomurec oz. živim na robu Štajerske.
  • PanterPanter
    po dolgem času sem spet malo sprobal svojo spretnost v benchu in slika lahko pove vse o natančnosti mojega marauderja.

streljal na 50m.
    DSC01532.JPG
    548 x 464 - 39K
    lp,Panter
  • Nova bigbor puška kalibra 14.7mm !!!!
    201020121822.jpg
    1024 x 768 - 122K
    201020121826.jpg
    768 x 1024 - 110K
    201020121829.jpg
    768 x 1024 - 94K
  • LEGIJA
    LEPA MAJSTR LEPA POTISK JE SUPER...
  • buhek
    Moja nova pridobitev Steyr hunting 5 v cal. 5.5mm moči 40j. To je prva kreacija Steyr-ja z nabojnikom. Puška pride v kovčku z navodili, dvema nabojnikoma, orodjem in nastavkom za polnjenje kartuše. Kopito je narejeno iz orehovine vendar puška ni težka kot se zdi na prvi pogled(izgled je stvar okusa). Repetirni sistem je izredno hiter upravlja se z enim prstom poteg nazaj, tako si streli zelo hitro sledijo. Že FX-sov biatlonski način napenjanja je hiter, ampak Steyr je dosti hitrejši. Nabojnik je stopničasti in ima 5 mest. Puška ima kartušo zraka 250cc, polni se pa na 200 barov. Ko sem puško dal na kronograf, da bi izvedel krivuljo puške sem bil šokiran. Steyr hunting 5 z enim polnjenjem kartuše na 200 barov izstreli neverjetnih 80 strelov, pri max. hitrosti 274 m/s min.270m/s in povprečje 272m/s. Testirano je bilo z naboji FX teže 16gr. in če preračunamo to znaša moč 38J. Zadnji nabojnik se pravi 81, 82, 83... strel je hitrost strmo padala manometer ne kartuši pa je kazal 80 barov. Sprožilec je nastavljiv na moč in dolžino 1 in 2 stopnje, po smeri naprej in nazaj ter levo in desno. Od te puške sem pričakoval da bo natančna in ne me razočarala. Tarča je bila postavljena na razdaljo 50m naboji FX 16 gr. 5 strelov
    PB110001.JPG
    640 x 480 - 68K
    PB110002.JPG
    640 x 480 - 88K
  • buhek
    Še tarča
    PB110012.JPG
    640 x 480 - 79K
  • matjaz
    Malo za sline pocedit:

[attachment=1]SAM_1456.JPG[/attachment]

[attachment=0]SAM_1459.JPG[/attachment]
    SAM_1456.JPG
    1024 x 768 - 249K
    SAM_1459.JPG
    1024 x 768 - 214K
  • PanterPanter
    oooo lepo!
    Se mi pa dal enkraten navdih oz. inspiracijo!
    Pravkar renoviram svoje nadstropje in v spalnici nočem imet orožja v stojalu ampak nekako drugače.
    Si bom sposodil to opcijo od tebe :lol:
    Lepo,res lepo imaš to poštimano!!
    lp,Panter
  • PanterPanter
    said:

oooo lepo!
    Se mi pa dal enkraten navdih oz. inspiracijo!
    Pravkar renoviram svoje nadstropje in v spalnici nočem imet orožja v stojalu ampak nekako drugače.
    Si bom sposodil to opcijo od tebe :lol:
    Lepo,res lepo imaš to poštimano!!

p.s

odzgoraj imaš kalašnika kolikor se spoznam.
    V kakšnem kal. pa je?
    lp,Panter
  • matjaz
    Ja, je kopija kalašnika. Je izmash saiga v kalibru .223 rem. Prebije pa precej več kot 2.5 cm dilco :wink:
    Prepoznaš kakšno pištolo?
    No Panter kot mizar moraš ugotovit kakšen les je.
  • PanterPanter
    ja šolan mizar a ne v tej stroki. in od šole je 100let nazaj.
    nevem,mislim da je češnja,ker je lepo rdeča.
    No bukev ali hrast ni,ker te vrste dreves so visoke in skoraj da perfektne,zato se uporabljajo bolj v svetu parketa in oblog.
    češnja in jablana so bolj taka zakrivljena vrsta in zato tudi drga,saj so izdelki neverjetno lepi.
    joj si me dobo :P
    Vidi se da je bolj proti korenini odrezano.
    ful me na jablano spominja.
    Nevem no.
    lp,Panter
  • PanterPanter
    pištole pa semizdi da so od leve proti desni:
    walter p nevem kolko :) nato je semizdi da cz75 potem ??? in luger iz časov ww2??
    Sory modele nevem,samo znamke kolko tolko.
    Nisem stručnjak za pravo orožje :)
    lp,Panter
  • PanterPanter
    od zračnih pa nevem če ni tangfolio ali kak se ji reče in weihrauch hw 45pca??
    lp,Panter
  • matjaz
    Les je hruška. heheheh. Pištole so pa od leve proti desni: Feg 9mm makarov, Sig sauer moskuito .22 lr, Cz 75 B 9X19, Ruger MkIII 22lr.
    Dobro si ugotavljal.
  • PanterPanter
    joj pa sem v prvem poiskusu sem imel hruška napisano pa sem zbrisal post.
    namreč tak majhen kos sem mel izrezan 3cm debelega in nanj sem ustrelil s marauderjem na 30m in 1,8cm je prebil s 2100psi.

Drugače pa res imaš zelo lepo to narejeno.
    lp,Panter
  • matjaz
    Hvala, hvala, sej je čist preprosto narejeno. Ko bom prenavljal stanovanje bom naredil eno sobo, ki bo popolnoma zaprta z varovalnimi mehanizmi in bo po stenah samo orožje... Do takrat pa nabava :)
  • tejo996
    imageNova pridobitev v izdelavi. Discovery z 2240 ročajem.
    Žal je potrebno še nekaj stvari urediti da bo projekt zaključen. No danes se streljal na 30m žal nisem imel dalše razdalje in dobil par centi veliko grupo z Jsb Jumbo Heavy 5.52mm 18,13gr pri nastavitvi 220m/s kjer je najlepše grupiral.
    Sedaj me pa zanima če bi se dalo dobiti takšne grupe tudi z Jsb Jumbo Express 5.52mm seveda bi za te metke moč še malo zmanjšal saj za plinkanje po tarčah ne potrebujem ogromno moči. S tem bi rad pridobil predsem na številu strelov z enim polnjenjem.

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu