Uvoz Evanix, Airforce, Shinsung iz ZDA
  • Živjo fantje,
    a ve kdo od vas kje bi se dalo ugodno na spletu dobit kakšen Evanix, Airforce, Shinsung ali pa kaj v bigbore kalibru?

LP
  • DamijanS
    PM, lep pozdrav, Damijan
  • hunter
    Ne vem kaj je zate UGODNO, drugače pa se da vse dobit. Vendar ne pozabi na nabavno dovoljenje za uvoz orožja iz 3 držav.
  • Zakaj pa bi rabil nabavno dovoljenje za uvoz zračnega orožja? Na UE sem jih povprašal, pa so rekli, da ne rabim nobenih dovoljenj. Ko dobim zračno puško, če ta presega 20J ali 200m/s, imam čas 8 dni, da grem po priglasitven list na UE. Nobenih dovoljenj ni potrebno :mrgreen:
  • DamijanS
    "Na podlagi Zakona o orožju (Uradni list RS, št. 23/05, uradno prečiščeno besedilo) se zračno orožje uvršča med orožje iz 6. točke kategorije D, in sicer med dovoljeno orožje za katero ni potrebno posebno dovoljenje. V skladu z omenjenim zakonom je polnoletnim posameznikom dovoljena nabava in posest orožja iz 6. točke kategorije D brez posebnega dovoljenja, kot tudi prestop meje brez priglasitve navedenega orožja organom, ki opravljajo mejno kontrolo.

Za vse blago, ki se uvaža v Republiko Slovenijo je potrebno plačati carino in davek na dodano vrednost po predpisani stopnji. Za zračno puško je potrebno plačati 3,2% carine predpisane za tretje države in 20% DDV"

To je citat odgovora carine, ko sem jaz vrtal po tej temi. Ne vem od kje vam da je potrebno imeti dovoljenje za uvoz, če gre za nakup privatne osebe zračne puške, ki je v skladu z zakonom v Sloveniji dostopna polnoletni osebi, kar se pa tiče moči pa je pač v primeru preseganja le te (oziroma zakonsko določene) potrebno puško pač prijaviti. Ob upoštevanju zakonskih določil seveda in vsega potrebnega (opravljen zdravniški pregled, izpit itd....). Zadeva je recimo urejena tudi z bilateralnimi sporazumi, npra z Nemčijo kjer je kot verjetno veste omejitev 7,5J ampak lahko slovenci brez dovoljenja (WBK) nabavimo močnejšo puško, V KOLIKOR GRE ZA IZVOZ IZ NEMČIJE.

Za vse dodatne informacije: [email protected] , gospod David Piščanec ali pa vodja sektorja gospod Alojzij Zupančič.
  • Se popolnoma strinjam.
  • luft maystr
    pozdravljen jaz sem naročil iz ZDA big bore airgun in situacija je sledeča!
    Da se vse, problem je ker to noben ne dela ali pa zelo malo, ljudje na upravnih enotah ne vejo kaj bi!
    V trgovinah ti povejo en način kupovanja iz tretje drzave na občini majo pa tud dve verziji kako kupiti puško!
    Iz lastnih izkušenj ti lahk povem da če v ZDA dobiš prodajalca k bo pripravljen ti poslat puško jo lahko normalno naročiš!
    Ko puška prispe jim na carini poveš kaj je v paketu in še zahtevaš da ti opravijo špedicijo, da maš papir da je puška res pršla od tam in jo pol priglasiš v 8 dneh od prevzema na carini! Jaz sem šel prej še po dovoljenje za uvoz puške ki te stane 50e a ga na koncu ni noben zahteval ali gledal tak da ga sploh ne rabiš!
    Je pa še par for k pridejo prov če kupuješ iz tretje države, uglavnem če se znajdeš te pride ful ceneje!
  • luft maystr
    Aha pa še to k vidm da evanix puške omenjaš, so res močne sam majo polno slabih stvari ravno zaradi ekstremno velike moči!
  • Hvala za nasvet luft maystr. Nisem naročil Evanix-a, a sem s svojo pošiljko zelo zadovoljen. Celotno naročilo in sprejem sta stekla brez kakšnih koli problemov. :D
  • panter21
    če ni skrivnost nam zaupaš kaj si nabavil,ker v naslovu piše evanix alishinsung iz zda!
    potem če ni prvo je pa drugo :D in kako se ti zdi puška?
  • Panter21 piše tudi Airforce in to sem tudi naročil. Zadeva je custom v .308 kalibru.
    Zadeva je prava zverina tudi na razdalji 100 metrov :D Grupe so dovolj majhne.
    Skratka sem zelo zadovoljen z svojim nakupom. Samo so malo čudno gledali na UE ko sem povedal kaliber :lol:
  • panter21
    said:

Panter21 piše tudi Airforce in to sem tudi naročil. Zadeva je custom v .308 kalibru.
    Zadeva je prava zverina tudi na razdalji 100 metrov :D Grupe so dovolj majhne.
    Skratka sem zelo zadovoljen z svojim nakupom. Samo so malo čudno gledali na UE ko sem povedal kaliber :lol:

Ups to sem pa čisto spregledal! Jebenti :oops: fantje pa počasi boste postali snajperisti :twisted:
    308!!!! to je pa kar pošten kaliber,kje ga pa nabavljaš? ker takih nabojev prinas pomoje ni za dobit,ali?
    daj rukni eno slikico da jo vidim_o :wink: malo se bobahaj :lol: :P
    Upam da ti bo dobro in dolgo služila :wink:
  • Naboje nabavljam na http://www.mrhollowpoint.com/. Druga varijanta so tudi saboti v .308 in krogle za puške (to še moram poizkusiti). Condor pa zgleda približno tako http://i145.photobucket.com/albums/r213 ... 8angle.jpg (nimam časa, da bi slikal svojo) :mrgreen:

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu