LONG RANGE SHOOTING
  • PanterPanter
    Slike s včerajšnjega streljanja na 100m
    Puška: Benjamin Marauder 22
    Optika: Hawke Varmint 4-16x44sf

Ker se je bližala nevihta in kljub vetru ki je pihal severozahodno sem s pomočjo mildotov uspel spraviti skup kar 2 grupi!
    Opravičujem se za popačeno tarčo,ker je tako silovito bliskalo in bilo vetrovno,nisem moral prej po tarčo kot danes zato jo je dež in blato malo uničilo.
    lp,Panter
  • PanterPanter
    tarča s razdalje 100m
    DSC00765.JPG
    492 x 479 - 57K
    lp,Panter
  • PanterPanter
    test prebojnosti na razdalji 100m.
    plastenka s vodo od 3 zadetkov zadel 3x. vidna sta samo 2 zadetka,ker je eden čisto blizu druge tretji pa malo višje!

Puška je neverjetno močna in presneto natančna,skratka dobra investicija :P
    DSC00766.JPG
    480 x 640 - 54K
    lp,Panter
  • PanterPanter
    še ena slika
    DSC00774.JPG
    404 x 524 - 32K
    lp,Panter
  • buhek
    Po dogem času sem spet vzel iz omare FX Gladiatorja in ga preizkusil na razdalji 100 m. Izpraznil sem tri nabojnike tako je v tarči 24 zadetkov. Streljal pa sem na srednji moči puške.
    PA040014.JPG
    640 x 480 - 71K
    PA040010.JPG
    640 x 480 - 80K
  • buhek
    Tarča prilepljena na paleto. Pa še pogled skozi daljnogled.
    PA040008.JPG
    640 x 480 - 68K
    PA040035.JPG
    640 x 480 - 67K
  • bider
    A lahko daš podatek, kje bi lahko kupil tarče, ki jih imaš na fotografijah.
  • buhek
    Tarče sem kupil pri puškarstvu Špendal, pokliči na to številko pa se zmeni 041 399 307
  • PanterPanter
    no to sem za tarče tudi jas mislil vprašati!

Buhek bravo! :P
    bider si že nabavil,kolko koštajo in kolko jih je spakiranih??
    lp
    lp,Panter
  • bider
    Nisem
  • PanterPanter
    danes je bilo izredno lepo in toplo vreme in po dolgem času sem marauderja nesel ven in se preiskusil na 100m
    Tarčo sem postavil na 100m, takrat pa še tega sploh nisem vedel da imam narobe izmerjeno razdaljo!
    Po streljanju sem vzel merilo in izmeril točno 113m od moje pozicije in do tarče :D še toliko boljše in dobil sem neverjetne rezultate.
    rabil sem 5 magacinov(50 nabojev) od tega 3 magacine za pristrel in 2 magacina za zadetke,vendar mi je sedem šusov šlo vseeno mimo :oops: :oops: .
    Bilo mi je pa že na začetku čudno,da zakaj s tretjo md pikico nemorem nič zadeti,ker ponavadi sem kot na ostalih slikah vidno in po malo večih strelih sem vseeno dobil to kar sem hotel.
    CROSMAN PREMIER HOLLOW POINT so neverjetni naboji to moram še omeniti!
    113m.JPG
    480 x 551 - 51K
    lp,Panter
  • PanterPanter
    po dolgem času preiskusil naboje jsb 18gr. na razdalji 80m
    metki so zakon!
    pločevinka na 80m.JPG
    351 x 464 - 43K
    lp,Panter
  • tica
    samo na 50m
    image
    image
  • PanterPanter
    said:

samo na 50m
    image
    image

Drugič pripiši s katero puško streljaš in (razdaljo) ter vrsta naboja.
    drugače pa so kar dobri zadetki.
    To je tarča za bench rest.
    Si streljal sede?

Jas ponavadi streljam sede s bipodom,ki služi kot prednji naslon in kopito ,se nesme dotikat mize. Pravila v seriji MK na 50m. (glede pravil nisem siguren če je bipod dovoljen,največkrat uporabljajo strelci razne reste ali pa zajčja ušesa itd...)

MENE ZELO RAJCA DA BI NAREDILI ENO TEKMO V DVEH SERIJAH.
    -50M SEDE PREDNJI NASLON NA PRIPOMOČKE,KOT SEM ZGORAJ NAVEDEL. KOPITO SE NESME NASLANJAT OZ. DOTIKAT MIZE.
    -100M KOT RECIMO MALI SNIPER,ALI KRALJEVI RAZRED S ZRAČNO PUŠKO. DOVOLJENA VSA TEHNIKA STRELJANJA!

Fantje to je tak užitek v streljanju da ni boljšega 8)
    lp,Panter
  • tica
    puška je fx cutlas 5.5 mm na zgornjih dveh tarčah je JSB Exact Jumbo 15,89gr, spodnja pa JSB Exact Jumbo Heavy 18,13gr. streljano leže na ta švoh moči 20j. v vsaki je 8 strelov
    puška naslonjena na kos spužve kopito pa na ramo. daljnogled center point 4-16 . bipoda nimam , prav tako ne kakšnih vreč :oops: spužva služi bolj kot zaščita puški ko jo odložim ,ker je prenizka in premehka
    sem poizkusil s CP doomed na taki razdalji so v krogu 5 cm, z 18gr JSB pa zamašek od bibite zadeneš 9/10
  • PanterPanter
    Rws je s 18gr. jas na polovični moči s marauderjem isto zadevam lepše.
    je pa razlika med 16 in 18gr.
    vsaj jas imam lepše zadetke s 18gr.
    lp,Panter
  • buhek
    Ker je bilo danes dokaj lepo vreme sem šel streljat z PCP zračno puško FX Royale 400 z daljnogledom Hawke Sidewinder 30. Streljal sem na razdalji 105m (puška je bila na stojalu) na polni moči puške z naboji FX 16gr. in FX st 18gr. Najprej sem streljal z naboji FX st 18gr. v tarči je 6 zadetkov namesto 5(sem se zmotil v štetju strelov). Ko pa sem streljal z naboji FX 16gr. pa je začel pihati veter tako, da ta primerjava nabojev ni 100% , pa vendar so boljši težji naboji FX st 18gr. Za določitev smeri in padca zadetka si pomagam s programom Hawke BRC. Še nekaj slikic.
    P4090082.JPG
    640 x 480 - 142K
    P4090069.JPG
    640 x 480 - 109K
    P4090078.JPG
    640 x 480 - 132K
  • buhek
    Zadetki in pogled skozi merilec razdalje.
    P4090074.JPG
    640 x 480 - 115K
    P4090075.JPG
    640 x 480 - 145K
  • buhek
    Primerjava nabojev: levo FX 16gr. in desno FX st 18gr.
    P4090077.JPG
    640 x 480 - 136K
  • tica
    image image

še moja 2 centa :mrgreen: včeraj zvečer s 15 gr JSB 50m ,leže spužva za naslon z 10x povečavo, že od daleč se je videlo da gredo v isto luknjo :D 8 komadov
  • Rok
    S katero puško? FX Cutlas?
    lp, Rok

http://www.rojal.si - Spletna orožarna
    http://wiki.rojal.si - Wikipedia orožja
  • tica
    tako je ! ravno danes sem ji kupil karbonsko bombo -300 bar in 6,8 litra volumna, naj bi bilo za 30 + polnjenj
  • Rok
    said:

tako je ! ravno danes sem ji kupil karbonsko bombo -300 bar in 6,8 litra volumna, naj bi bilo za 30 + polnjenj

Če smo natančnejši, boste lahko Cutlasa iz 160 barov na 220 barov napolnili 50,37x, po tem bo v jeklenki ostalo 220 barov.
    lp, Rok

• tica
    wau to je precej več kot sem pričakoval.se pa kmalu vidimo, žena hoče pištolo :twisted: , puške jo ne zanimajo, preveč easy
  • PanterPanter
    bravo!
    Kje pa se dajo kupiti fx naboji?
    Tale 18gr. je podoben jsb 25gr.
    No jas sem danes probal na 50m hp 14gr. in jsb 18gr. in moram povedati da sem s hp imel grozne zadetke,zato sploh nisem prilimal slike,niti slikal nisem :oops:
    Mislim pa da za več kot 30-40m hp 14gr. niso za mojo puško,ker je premočna za njih.
    Sem pa izbral nove naboje,katere mislim odslej redno uporabljati.

Aja jas sem pa kar 1ct. vzel za primerjat in kar pokrije vseh 5 lukenj :wink:
    jsb 18gr. na 50m.JPG
    457 x 463 - 41K
    lp,Panter
  • tica
    kaj pa so to ene luknjice?? :D
    resno , kateri naboji naredijo take luknjice v krogu 1centa? ker meni JSB 18 gr vse rastržejo.
  • Rok
    said:

resno , kateri naboji naredijo take luknjice v krogu 1centa? ker meni JSB 18 gr vse rastržejo.

Lep dokaz, da mora biti tudi puška zadovoljna z naboji.
    lp, Rok

• PanterPanter
    hja Q imaš prav!
    Evo še en dokaz 8)
    Na 50m s 18gr JSB naboji da ni boljših za mojo mašinco!
    jsb18gr na 50m.JPG
    435 x 446 - 48K
    lp,Panter
  • PanterPanter
    še ena na 90m.
    puški je začelo zmanjkovati zraka in so trije metki padli nižje :?
    Ampak še pogledamo bi spravili tri morda 4 zadetke v 5ct. v 1€ pa ziher 8)
    jsb18gr na 90m.JPG
    473 x 420 - 47K
    lp,Panter
  • PanterPanter
    Aja,da nebo kdo mislil da sem si prelepil luknje ki mi niso všeč!!
    >Kot veste se dajo dobiti korekturne nalepke in sem tarčo že prej uporabljal na neko drugo razdaljo.
    Mislim pa da je škoda tarčo stran vreči,ker ni imelo dosti lukenj in je bila še za uporabo s popravilom :? :D
    lp,Panter
  • tica
    said:

said:

Lep dokaz, da mora biti tudi puška zadovoljna z naboji.

malo bolj strokovne razlage prosim? zakaj njemu isti naboj in istega kalibra naredi luknjo manjšo ? zaradi razlike v moči puške?
  • PanterPanter
    Morda je tudi to res?
    Bi pa rekel da je preveč moči tudi vpliv na diabole,ker je vse odvisno od parabele in vrtenja zato mora biti ustrezna moč in hitrost.
    Recimo s 16 gr. jsb naredim 3 strele v eno luknjo na 50m,potem pa ostali naboji kot začarano letijo vsi posvoje :evil:
    Moram pa omeniti da s nekaj moa popravka naredim vse v eno luknjo.
    včeraj sem pogruntal in na 30m spravil kar 6komadov v eno luknjo,ostalih 4 pa sem porabil da sem iskal kam padajo!!!
    Recimo hn rabitt mag. 5.5 letijo pol metra mimo tarče,so res katastrofa!
    lp,Panter
  • DamijanS
    Nekaj podobnega sem jaz opazil pri Prometheus nabojih. Kolikor je meni znano so Prometheus umerjeni na angleških 12ft/lb (16J), pri večji hitrosti (moči) pa so nestabilni. Večina specifičnih "lovskih" diabol je narejenih po takšni formuli, ker je VB ena redkih držav kjer lov ni tako omejen kot recimo pri nas. Velja pa, da je bolj stabilen težji naboj, pomemben faktor pa je katere naboje puška najbolje prebavlja. Moram pa reči še to, da tudi znotraj serije istih nabojev lahko prihaja do odstopanj.
  • buhek
    Streljanje z FX Royale 400 cal. 5,5mm tokrat z naboji FX 16gr na razdalji 50m (na sliki levo) in 80m (na sliki desno). V vsali tarci je 5 zadetkov. Na razdalji 50m so prvi štirje zadetki šli v eno luknjo, pri zadnjem strelu pa sem naredil napako pri proženju.
    P5060082.JPG
    640 x 480 - 116K
  • buhek
    Streljanje z FX Royale 200 v cal. 6,35mm z naboji FX 25,4 gr. na razdalji 50m(slika levo) in 80m (na sliki desno). Na razdalji 50m sem izpraznil cel nabojnik (11 diabol), na 80m pa je v tarči 5 zadetkov.
    P5060081.JPG
    640 x 480 - 107K
    P5060083.JPG
    640 x 480 - 112K
  • buhek
    Streljano z pcp puško Weihrauch HW 100 v cal. 4,5 mm z naboji FX 4.52mm 8,44 gr. na razdalji 50m. V tarči je 14 zadetkov (cel nabojnik).
    P5060085.JPG
    640 x 480 - 111K
  • tica
    sami dobri strelci, bravo!
    panter, kako to da imaš toliko flayerjev? poškodovani metki? meni so dosedaj (okoli 1000 diabol) samo trije , ki so imeli srajčko poškodovano šli po svoje , ostali so bili vsi pridni :mrgreen:
  • PanterPanter
    said:

sami dobri strelci, bravo!
    panter, kako to da imaš toliko flayerjev? poškodovani metki? meni so dosedaj (okoli 1000 diabol) samo trije , ki so imeli srajčko poškodovano šli po svoje , ostali so bili vsi pridni :mrgreen:

Ne metki so kar vredu!
    No na 50m sem dobil kar lepo grupo en je šel ven drugače pa sta po dva v eni luknji oz. ena tik ob drugi.
    Največji problem dosedaj je bil to da je cel mesec pihal veter in to tako silovito,da sem moral čakati da sunki prenehajo nato sem streljal,potem spet čakal itd.
    Upam da bo maj kaj boljši!
    Sicer pa fantje Eno je treba vedeti da FX špila v eni ligi in marauder v drugi ligi!!!
    Ne drznem si pa reči keri je slab in keri je boljši,lahko pa sprobamo mkmalu!!
    Q vam bo vse razložil :D

Ja moram pa povedati da tarče niso niti take poslastice zame!!
    Raje imam BC in 100m streljanje pločevink na neznani razdalji,pričemer mi pomaga balističen kalkulator.
    Pri tem pa moram pohvaliti enega pridnega forumaša.DamijanS,ki mi je bil v veliko pomoč nekaj dni,hvala damjan!
    Dobro poznati kalkulator je zlata vredno!!
    Nevem zame je to ene vrste izziv. Snipanje pločevink :lol:
    lp,Panter
  • PanterPanter
    na razdalji 143m, sem postavil svoj nov rekord s marauderjem 5.5
    Tarča je velika 52x55cm ,notranji krog v katerem je vseh 5 zadetkov pa je velik 12cm.
    Na tarči so vidni korekturni zadetki,saj sem tarčo uporabljal za pištolsko streljanje,tak da SI NEBO KDO KAJ MISLIL :mrgreen:
    S pomočjo balistic calculatorja je vse možno,samo če poznaš tarčo v kero boš streljal.
    Naboji pa so 18gr. jsb
    Povečava 6x. (hawke varmint)

Aja,glede 143m in ne zakaj 140 ali 150m je pa tako,da sem tarčo kar postavil in potem izračunal po BC kje bo padla krogla in na tabeli odbral št. md za merjenje.
    marauder na 143m.JPG
    640 x 480 - 34K
    lp,Panter
  • DamijanS
    @Panter: no, trud se je izplačal, čestitam. Lepa grupa, sploh pri tej daljavi.
  • PanterPanter
    said:

@Panter: no, trud se je izplačal, čestitam. Lepa grupa, sploh pri tej daljavi.

DamjanS,brez tvoje pomoči bi težko dosegnil to kar sem.
    Drugače pa hvala :D
    lp,Panter
  • tica
    bravo , tole pa je res looong range shoting 8)
  • PanterPanter
    hvala,res je to long range.ampak sem mnenja da je vse čez 50m že l.r ker za zračno puško ki je mišljena za 50m max so to rekordi kar MI počenjamo 8)
    Priznati moram ko sem istrelil 5 nabojev sem slišal na daleč pokanje po tarči,ampak da bi vse pognal v črno polje pa NITI SLUČAJNO.
    pa sem šel preverjat in ostal brez besed.
    Sem pa šel 10m naprej do ene slive kjer so bili naboji v deblo zarinjeni in to celi.
    150m komot lahko streljaš s to puško!
    lp,Panter
  • tica
    raje ne streljat po drevesih , če se le da ne, ker jast sem enega po uri sreljanja že skoraj fental ker nisem mislil kam sem tarčo položil
  • PanterPanter
    Točno tako kot si napisal,ampak problem je v tem da ob penetraciji tarče metek malo preusmeri in zasuče tako da je poletel v drevo.
    na taki razdalji ima puška nekje 8j kar res ni malo,saj so puške dobavljive s začetno tako kinetiko in vemo da kar 1cm zarije naboj v smrekovino.
    Tako da na srečo je obtičal v deblu.
    lp,Panter
  • PanterPanter
    Fantje mi zaupate,kje ste nabavili FXe?
    Zanima me po kakšni ceni!
    Lahko se menimo na zs,če ne želite komentirati javno!!!
    lp,Panter
  • tica
    http://shrani.si/f/2c/YY/4vjYaUai/50m-6x.jpg[/img]
    50m 6 strelov
    http://shrani.si/f/n/fN/FuAOvqS/50m-11x.jpg[/img]
    50m 11 strelov
    z royale 500 po prvi škatli 350 nabojev na riževi nogavici s pokrova avtomobila :D JSB 25,39
  • tica
    100m s seržerjem
    image
    image
    in še 5 strelov single loaded 100m
    image

in še 50m s seržerjem 5 strelov
    image

malček mi je veter ponagajal ker je pihal proti meni in je bla razlika malo več kot pol mildota med POI na tarči , padec na 100m je ogromen in veter ravno tako razsuva metke kot če bi bil manjši kaliber , puška je natančna jo pa imam nastreljeno na 30m .moti me samo taka razlika med seržerjem in brez ,očitno seržer ne sledi kvaliteti puške, pa še dva sem kupil, ker je single loaded res tack driver . single tray je že v izdelavi.

lp

aja oba fx sta kupljena v rojalu in če misliš nabavit ti bi svetoval isto
  • tica
    image
    100 m z popravljenim magazinom
    image 4 streli pokriti z enim centom , dajmo snajperisti javte se :D
  • buhek
    Kaj dodati, slike govorijo same zase! Impresivno!!!
  • buhek
    Ni long range je pa zanimiva primerjava pušk na razdalji 50m. Streljal pa sem z Steyr hunting 5, FX Royale 400 (obe puški enak cal. 5.5 mm in enaki naboji FX 16gr) in FX Royale 200 cal. 6.35 mm naboji FX 25 gr.
    Steyr:
    PB110011.JPG
    640 x 480 - 68K
    PB110013.JPG
    640 x 480 - 80K

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu