Plašilna pištola (signalna pištola)
  • zdravc666
    Rok,mogoče veš zakaj mi pri nas v Sloveniji v vsaki lovski ali športni trgovini povejo drugače glede nabave 9mm signalne(plinske pištole),sicer mi je ta naša čudaška zakonodaja še kako jasna ampak....dobivam tudi takšne 'cvetke' ko hočem nekaj naročit,seveda legalno s papirji

Pri nas signalne piśtole v kalibru 9mm za streljanje raket niso dovoljene,
    zato so vse z zaprto cevjo. Za streljanje raket se lahko uporabljajo samo signalne pištole v kalibru 6mm.

LP
  • zdravc666
    V
    Nemčiji je drugačna zakonodaja. Pri nas je bil primer v Mariboru, kjer
    so stranko kaznovali s 500 Euri kazni in sodnika za prekrške, ker je
    uporabljala pistolo z nastavkom kalibra 9mm. Po tem so opravili tudi
    precej pregledov trgovcev, če kateri prodaja raketarce v tem kalibru. Po
    zakonu je to prepovedano orožje.

Lp
  • zdravc666
    Le napisal sem da bi rad naročil 9mm signalno pištolo,odgovori na mail pa takšni kot sem prilepil...po zakonu je to prepovedano orožje :),ker sem varnostnik še kako vem kaj je prepovedano orožje,in 9mm signalka to ni,le orožna ali priglasitvena listina se zahteva ob nakupu. Edina dva korektna ponudnika sta bila Bock Kranj in M-Shop ki sta mi korektno odgovorila,v Bock-u sem jo mimogrede tudi naročil. Torej ene naše trgovine z orožjem sploh niso seznanjene z zakoni ali pa tam delajo ljudje ki jim je to španska vas :),kar je slabo za njihovo poslovanje.
  • tomaz123
    Jaz bi pa nekaj vprašal če kupiš npr. ekol firat magnum 9mm,in če izbereš opcijo da plini gredo ven vzgoraj bo potem  na cevi oranžen krog?... Glej sliko.

ekol-firat-magnum-black-3.jpg
    1100 x 782 - 378K
  • zdravc666
    Ja Tomaž123,to pomeni da je cev take 9mm pištole spredaj zaprta(plombirana),plini grejo ven na vrhu cevi(skozi dve lukjici) in da je plašilna-alarmna se pa prodaja le na starost 18 let. In na cevi ni oranžnega kroga ampak se opazi plastičen čep take barve v cevi,sicer pa ni nujno da se opazi,nekateri modeli imajo plombe pa se to na pogled niti ne opazi,odvisno od proizvajalca.
  • tomaz123
    vem kako gre to z plombirano in odprto cev... Samo to me je zanimalo če ima oražen krogec na koncu cevi.Pa lahko to prebarvam na črno ali ne? ker nevem če lahko ker naj bi to predstavljalo da ni prava pištola.
  • ŽigaŽiga
    To je zgolj plastičen čepek ki se ga da preprosto odstraniti oz. potegniti ven ne da bi poškodoval karkoli in potem se vidi plombo globlje v cevi
  • tomaz123
    Hvala za odgovor Žiga!
  • Rok
    @tomaz123 drži, kar je povedal Žiga. Tisti čep se enostavno odstrani in v notranjosti je prava jeklena plomba.

@zdravc666 to, da smo (so) trgovci različno seznanjeni (imajo svoje oblike pravil zakona) je dejstvo. Mi seveda vemo, da to ni prepovedano orožje, saj prepovedano orožje spada v kategorija A. Za plinsko je pač potrebna samo priglasitev. Je pa res, da se pri nas včasih izrazimo narobe. Recimo tudi za močnejše zračne rečemo, da so prepovedane a s tem mislimo, da niso čisto v prosti prodaji, tako, kot to velja za plinske pištole. Plinskih pištol pri nas ne prodajamo zato, ker večina strank, ki želi plinske/plašilke, nimajo dovoljenja.
    lp, Rok

http://www.rojal.si - Spletna orožarna
    http://wiki.rojal.si - Wikipedia orožja
  • zdravc666
    Rok,recimo ko sem povedal da imam dovoljenje in hotel naročit plisko/signalno pištolo cal.9mm so mi v trgovini Avantura iz Postojne prijazno odgovorili da teh pištol pač ne prodajajo in ne naročajo ker po njih pač ni povpraševanja,v Bock-u iz Kranja pa nisem imel problemov,le potrdila sem poslal in naročilo ni bilo problem,je pa res da se dolgo čaka zato raje naročam iz Nemčije,po plačanem predračunu pošljejo v treh dneh :). Tudi krajši roki bi bili dobrodošli v naših trgovinah.
  • Filip
    Katero dovoljenje je pa potrebno za nakup plinskih CS ("solzivec") nabojev?
    Ta naboj spada pod kategorijo D2 plinskih pištol, katere je le treba prijaviti - priglasiti z opravljenim tečajem o varnem ravnanju z orožjem ter potrdilo o nekaznovanosti?

Še eno zakonsko podvprašenje: Kako pa je z orožjem na gumijaste krogle?
    Npr: http://www.umarex.de/de/defense/defensetraining-markers/2.4679.html
    Spada to pod zračne puške ter je z polnoletnostjo prosto dobavljivo, ker ne presega 200/20 meje?
    Ali velja za tao katera druga pod kategorija katero sem morda zgrešil?

Hvala
    Lp!
  • Za nakup plinskih nabojev z Cs polnitvijo je potreben priglasitven list, tako kot za pištolo D2.

Naveden "marker" spada med paintball rekvizite, ni reguliran.

• Rok
    Filip said:

Katero dovoljenje je pa potrebno za nakup plinskih CS ("solzivec") nabojev?
    Ta naboj spada pod kategorijo D2 plinskih pištol, katere je le treba prijaviti - priglasiti z opravljenim tečajem o varnem ravnanju z orožjem ter potrdilo o nekaznovanosti?

Še eno zakonsko podvprašenje: Kako pa je z orožjem na gumijaste krogle?
    Npr: http://www.umarex.de/de/defense/defensetraining-markers/2.4679.html
    Spada to pod zračne puške ter je z polnoletnostjo prosto dobavljivo, ker ne presega 200/20 meje?
    Ali velja za tao katera druga pod kategorija katero sem morda zgrešil?

Hvala
    Lp!

Kar se tiče orožja na gumijaste krogle... Mislim, da tu ni nobene dileme. Omenjeno orožje poganja Co2, torej je to zračno orožje.
    lp, Rok

• tomaz123
    Imam eno vprašnje.Zanima me ali je kakšna razlika v glasnosti poka med 9mm P.A.K naboji in med signalnim vložkom za 6mm pištole " Detonation Cartridges" l
  • Tomaž123 glasnost 9mm slepega naboja je skoraj enaka pravemu strelivu 9x19,odstopanje je mislim da minimalno,ko boš poskusil postrelit dva magazina po 15 nabojev 9mm P.A.K. ti bo jasno :) zakaj je treba imet zaščito vida in sluha če nočeš da ti potem še nekaj časa piska v ušesih...poglej si primerjavo streljanja med Zoraki 917T 9mm P.A.K. in Glockom 17 9x19
    da boš imel predstavo glasnosti. Signalni vložki so pa 15mm signalni naboji(rakete) ki se dajejo v nastavek signalne pištole in se izstreljujejo v zrak kjer pride do detonacije,glasnost omenjenih signalnih nabojev Zink Feuerwerk pa je največja možna,imam vsakoletne izkušnje z njimi ker jih redno kupujem,nikar jih streljat kje v bližini avtomobilov pod alarmi ker pok čeprav v zraku aktivira vse alarme v bližini :). Toliko o glasnosti.
  • zdravc666 said:

Rok,recimo ko sem povedal da imam dovoljenje in hotel naročit plisko/signalno pištolo cal.9mm so mi v trgovini Avantura iz Postojne prijazno odgovorili da teh pištol pač ne prodajajo in ne naročajo ker po njih pač ni povpraševanja,v Bock-u iz Kranja pa nisem imel problemov,le potrdila sem poslal in naročilo ni bilo problem,je pa res da se dolgo čaka zato raje naročam iz Nemčije,po plačanem predračunu pošljejo v treh dneh :). Tudi krajši roki bi bili dobrodošli v naših trgovinah.

• Kako je potem s priglasitvijo pri teh pištolah iz Nemčije?
  • greenhorn said:

Kako je potem s priglasitvijo pri teh pištolah iz Nemčije?

Greenhorn,če naročaš 9mm signalno pištolo iz Nemčije jo lahko v 8 dnevih od prevzema v Sloveniji priglasiš na UE,sicer pa ob naročilu nemci rabijo le kopijo osebne,torej starost 18 let,pri nas je to vse skupaj bolj zapleteno zato pri nas teh pištol več ne naročam.
  • zdravc666 said:

greenhorn said:

Kako je potem s priglasitvijo pri teh pištolah iz Nemčije?

Greenhorn,če naročaš 9mm signalno pištolo iz Nemčije jo lahko v 8 dnevih od prevzema v Sloveniji priglasiš na UE,sicer pa ob naročilu nemci rabijo le kopijo osebne,torej starost 18 let,pri nas je to vse skupaj bolj zapleteno zato pri nas teh pištol več ne naročam.

• Rok,malce vam za informacijo,če bi kdaj hoteli imet na zalogi v vaši trgovini tole zadevico...gre za univezalni polnilec pištolskih nabojev Uplula ali takoimenovani speedloader,ki še kako prihrani boleče prste ob polnjenju nabojnikov 9mm signalnih/alarmnih pištol in tudi strelnega orožja vse od kalibra 380ACP,7,65mm,9x19,40S&W,45ACP in seveda 9mm P.A.K...9x17mm. Stvar je Izraelske izdelave sem pa to kupil pri Varnost Maribor,cena 33,50eur vendar vredna vsakega centa :),moji prsti se sedaj lahko odpočijejo...in ko govorim o polnjenju nabojnikov pri 9mm signalnih pištolah si oglejte še tale video :)...http://youtu.be/fUzgwiiKdQI
    image
    Polnilec_UPLULA-100327.jpg
    182 x 314 - 36K
  • Mene zanima kdaj dobite Zorakija 917 na zalogi v Rojalu?
  • Rok
    Naslednji teden.
    lp, Rok

Pozdravljeni, obiskovalec!

Za uporabo foruma morate biti najprej prijavljeni v www.rojal.si nato pa kliknite na svoje ime pod tem besedilom.

V diskusiji sodelujejo

Novo v Rojalu